بازتاب

‍پایگاه مطالعاتی کلام امامیه: صوت میزگرد سومسن مدرسه تابستانی کلام امامیه

شبکه معالم: با همکاری انجمن علمی کلام سومین مدرسه تابستان کلام برگزار شد 

خبرگزاری حوزه: اینترنت باید سالم، امن، سریع و ارزان باشد

خبرگزاری حوزه: رابطه بین مردم و حاکمیت تحت تاثیر رسانه ها است

خبرگزاری حوزه: تصاویر دومین روز دوره مقدماتی تربیت مربی مدیریت رسانه

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی: برگزاری همایش «سیره امام رضا(ع)، آموزه‌ها و کارکردها» در قم

طلیعه: سیاست‌های ارزی و پولی کشور متناقض است

مهرنیوز: کرسی تحلیل جامعه‌شناختی چالش‌های فرآیند بر ساخت مسائل اجتماعی

بنیاد پژوهش‌های اسلامی: گزارش تصویری همایش علمی سیرۀ امام رضا (ع)

شفقنا: سیره پژوهی بین حوزویان به دغدغه تبدیل نشده است

خبرگزاری حوزه: تشکیل دبیرخانه مشترک انجمن های علمی حوزه با بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی

ایکنا: برگزاری همایش «سیره امام رضا(ع)؛ آموزه‌ها و کارکردها»

شبکه معالم:  کرسی های نظریه پردازی علوم اسلامی در مشهد برگزار خواهد شد

تسنیم:  ‌همایش علمی سیره امام رضا(ع) آموزه‌ها و کارکردها در قم برگزار می‌شود‌

مهر: همایش «سیره امام رضا(ع)، آموزه‌ها و کارکردها» برگزار می شود

ایکنا: برپایی همایش مسئولان انجمن‌های علمی با بنیاد پژوهش‌های رضوی

انجمن‌ها
انجمن ادیان و مذاهب اسلامی
انجمن اصول فقه حوزه
 
انجمن اقتصاد اسلامي حوزه علميه
 
انجمن اقتصاد اسلامي حوزه علميه
 
انجمن تعليم و تربيت اسلامي
 
انجمن تعليم و تربيت اسلامي
 
 انجمن روان‌شناسی اسلامی
 
انجمن فقه و حقوق اسلامي
 
انجمن فقه و حقوق اسلامي
 
انجمن قلم حوزه
 
انجمن كلام اسلامي
 
انجمن مديريت
 
انجمن مطالعات اجتماعي
 
انجمن مطالعات سياسي
 
انجمن معرفت‌شناسي
 
انجمن مهدويت
 
انجمن تبلیغ و ارتباطات دینی
 
انجمن ترجمه و زبان های خارجی
 
انجمن اخلاق اسلامی
 
اخبار > مولفان آثار برتر و برگزیده حوزه که در طرح گفتمان علمی انقلاب اسلامی فعال هستند، مشمول طرح خادم یاران علمی امام رضا (ع) می شوند؛


  چاپ        ارسال به دوست

مولفان آثار برتر و برگزیده حوزه که در طرح گفتمان علمی انقلاب اسلامی فعال هستند، مشمول طرح خادم یاران علمی امام رضا (ع) می شوند؛

در نخستین نشست شورای علمی و اجرایی استان‌ها در طرح گفتمان علمی انقلاب اسلامی از مجموعه ۲۲ جلدی کتاب شناخت گفتمان علمی انقلاب اسلامی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین هاجری دبیر شورای راهبردی نظریه پردازی و گفتمان سازی حوزه علمیه، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر، محمد مهدی نژادنوری معاون علمی آستان قدس رضوی و حجت‌الاسلام والمسلمین حسن خیری رئیس پژوهشکده علوم اجتماعی و انقلاب و رونمایی شد.
مجموعه ۲۲ جلدی کتاب شناخت گفتمان علمی انقلاب اسلامی ویژه آثار برگزیده و منتخب دانش‌آموختگان حوزه و دانشگاه در عرصه علوم انسانی و اسلامی شامل آثار «علوم اجتماعی»، «اخلاق، تربیت و روانشناسی»، «ادیان، فرق و مذهب اسلامی»، «اقتصاد»، «تاریخ»، «تفسیر و علوم قرآن»، «سیاست»، «علوم حدیث و عرفان»، «فقه و حقوق»، «فلسفه و کلام» و «مدیریت، مطالعات زنان و موسوعه ها» است.
 
دکتر محمد مهدی‌نژاد نوری معاون علمی آستان قدس رضوی در نخستین نشست شورای علمی و اجرایی استان‌ها در طرح گفتمان علمی انقلاب اسلامی که در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با اشاره به بیانیه مهم رهبر معظم انقلاب اظهارداشت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و در اولین توصیه هفت‌گانه این بیانیه بر موضوع علم و پژوهش تأکید و بیان کردند که ما هنوز از قلّه‌های دانش جهان بسیار عقب هستیم و باید به قلّه‌ها دست یابیم و از مرزهای کنونی دانش در مهم‌ترین رشته‌ها عبور کنیم.
وی ادامه داد: باید تلاش مضاعفی داشته باشیم و با طرح گفتمان علمی انقلاب اسلامی به شکل‌گیری مرجعیت علمی کمک کنیم.
معاون علمی آستان قدس رضوی تأکید کرد: در این راستا ما در آستان قدس رضوی به دنبال دانش‌بنیان کردن کارها هستیم و در این موضوع نقش نیروی انسانی از همه عوامل مهم‌تر و محوری‌تر است. خوشبختانه آستان قدس رضوی دارای شبکه گسترده جهانی است و در عرصه علوم انسانی می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌های عظیم خود، چله دوم انقلاب اسلامی را با کمک نخبگان و جوانان به عنوان «خادم‌یاران علمی» بر اساس بیانیه مهم مقام معظم رهبری به پیش ببرد.
مهدی‌نژاد نوری ضمن اعلام مشارکت و حمایت معاونت علمی آستان قدس از طرح گفتمان علمی انقلاب اسلامی و برگزاری سلسله نشست های تخصصی در مراکز علمی استان ها اظهار داشت:
«نیازشناسی»، «اولویت‌بندی نیازها»، «جذب، جلب و مشارکت مخاطبان»، «استفاده از شیوه‌های ارتباطی موثر»، «ارزیابی و یادگیری» و «کیفیت» را از عوامل مهم ارتقای سطح علمی نشست های گفتمان علمی انقلاب اسلامی است وی در پایان تاکید کرد مولفان آثار برتر و برگزیده حوزه در عرصه علوم انسانی و اسلامی که در طرح گفتمان علمی انقلاب اسلامی فعالیت نمایند، به جرگه خادمیاران علمی امام رضا (ع) می پیوندند.
 


١٥:٢٧ - چهارشنبه ٨ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٤٠٥٨٧٢    /    تعداد نمایش : ١٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دبیرخانه انجمن‌ها و قطب‌های علمی حوزه

در راستای اجرای مصوبه ۵۲۸ مورخ ۱۳۸۵/۱۲/۲۵ شورای عالی حوزه، مبنی بر لزوم اصل وجود انجمن‌های علمی در حوزه علمیه و وظایف مصرح در سیاست‌های پژوهشی سال ۸۳ مركز مدیریت ابلاغ از شورای عالی (مصوبه ۴۲۸ مورخ ۱۳۸۲/۰۴/۱۱) و بند ۱۵ سیاست‌های اجرایی معاونت پژوهشی حوزه و به منظور تشكیل، توسعه و حمایت از انجمن‌های علمی حوزوی، دبیرخانه انجمن‌های علمی تشكیل می‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.