اخبار
بانک اطلاعات انجمن

 

 

 

 

 

صفحات کارشناسان

 

 

 

 

 

 • اعلام آمادگی و لبیک انجمن‌های علمی حوزه به فراخوان مقام معظم رهبری
  در پی فراخوان مقام معظم رهبری به بررسی الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت، انجمن‌های علمی حوزه با حدود پنج هزار عضو وابسته و پیوسته در سراسر کشور و در لبیک عملی به این فراخوان؛ آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری مشترک و هدفمند با مرکز الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت در بررسی و نقد علمی و روشمند الگوی پایه و تصحیح و تکمیل آن اعلام می‌دارد.

 • سی و هفتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی در قم برگزار شد
  سی و هفتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی و ششمین همایش انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه در دارالقرآن علامه طباطبایی و با حضور حضرت آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله نورمفیدی عضو مجلس خبرگان رهبری، آیت الله سید مجتبی حسینی نماینده مقام معظم رهبری در کشور عراق، حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، حجت الاسلام و المسلمین واعظ موسوی رئیس انجمن تبلیغ و ارتباطات حوزه علمیه، اعضای انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه و طلاب و روحانیون برگزار شد.

 • نشست رونمایی، معرفی و نقد کتاب تورات، انجیل و قرآن برگزار شد
  به همت انجمن ترجمه و زبان های خارجه حوزه علمیه قم، نشست رونمایی، معرفی و نقد کتاب تورات، انجیل و قرآن با حضور مؤلف کتاب، جناب پروفسور آنتوی وِسِلز و با حضور ناقدین محترم، حج الاسلام دکتر رضا برنجکار، دکتر محمد علی رضایی اصفهانی، دکتر حبیب رضا ارزانی و دکتر فاطمه توفیقی در روز یکشنبه مورخ 1397/07/15 برگزار شد.

 • مشارکت دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه در همایش ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه
  همایش بین المللی « ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران به همت دانشگاه آزاد اسلامی مشارکت دبیرخانه انجمن‌ها و قطب‌های علمی حوزه، بهمن ماه ۱۳۹۷ همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد. از جمله اهداف این همایش می‌توان به تبیین ظرفیت‌های نظری و عملی انقلاب اسلامی، تبیین و واکاری کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران، تبیین و تحلیل مواجهه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران با چالش‌های مختلف و آینده‌پژوهی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

 • اولین اجلاسیه مشترک انجمن های علمی حوزه با بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی
  اولین اجلاسیه مشترک انجمن های علمی حوزه با بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، در مشهد مقدس آغاز شد. در این اجلاسیه سه روزه که در روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ تیرماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود، روسای انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم با گروه‌ها و اعضای هیئات علمی بنیاد به بحث و گفت و گو پیرامون زمینه‌ی همکاری‌های مشترک علمی و فرهنگی می‌پردازند. پیش تر از این، در اول ذی العقده همایش تخصصی سیره امام رضا (ع) «آموزه ها و کارکردها» با همکاری مشترک این دو نهاد علمی و دینی برگزار شده بود.

اخبار سایت
هم‌زمان با هفته وحدت
پیش‌شماره دور جدید خبرنامه انجمن منتشر شد + دانلود
دور جدید خبرنامه انجمن با هدف انعکاس مستمر فعالیت‌های صورت گرفته و اطلاع‌رسانی به موقع رویدادهای آینده انجمن‌های علمی منتشر شد. در پیش شماره دور جدید خبرنامه انجمن به موضوعاتی از جمله مراسم تقدیر از فعالان عرصه تبلیغ، نشست رونمایی و نقد کتاب «تورات، انجیل و قرآن»، اخبار کوتاه فعالیت‌های انجمن‌ها، اخبار استانی و برنامه‌های آینده انجمن‌ها پرداخته شد. همچنین در این شماره علاوه بر بازتاب خبر دیدار مسئولان دبیرخانه انجمن‌های علمی با آیت‌الله علوی بروجردی، مصاحبه‌ای حجت‌الاسلام رضا برنجکار با عنوان «نیازسنجی و ممیزی دانش‌ کلام» منتشر شد.
 ١٨:٤٤ - سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
در پی دعوت مقام معظم رهبری به بررسی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت صورت گرفت:
اعلام آمادگی و لبیک انجمن‌های علمی حوزه به فراخوان مقام معظم رهبری
در پی فراخوان مقام معظم رهبری به بررسی الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت، انجمن‌های علمی حوزه با حدود پنج هزار عضو وابسته و پیوسته در سراسر کشور و در لبیک عملی به این فراخوان؛ آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری مشترک و هدفمند با مرکز الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت در بررسی و نقد علمی و روشمند الگوی پایه و تصحیح و تکمیل آن اعلام می‌دارد.
 ١٧:٥٨ - سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
با همکاری انجمن کلام اسلامی حوزه علمیه برگزار می‌شود
نشست ‌علمی انسان‌شناسی کلامی شیعه و نقش آن در حکومت اسلامی
دومین پیش نشست همایش نقش حکمت در انقلاب اسلامی با حضور حجت الاسلام والمسلمین رضا برنجکار رییس انجمن کلام اسلامی حوزه، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و مدیر گروه کلام امامیه پردیس فارابی دانشگاه تهران با موضوع انسان شناسی کلامی شیعه و نقش آن در حکومت اسلامی برگزار می شود.
 ٢١:٢٧ - يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
در همکاری دانشگاه مفيد و انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه
برگزاری همایش نظام مالی اسلامی
دانشگاه مفيد با همكاري انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه، سازمان بورس و اوراق بهادار، دانشگاه امام صادق(ع)، مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و تعدادي از سازمان ها، پژوهشكده ها و دانشگاه ها در اولين سالگرد رحلت حجت الاسلام و المسلمين مرحوم دكتر محمدنقي نظرپور همايش « نظام مالي اسلامي» را در۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۷ برگزار می نمايد.
 ٢١:٠٢ - يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
هم‌زمان با ششمین همایش انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ
سی و هفتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی در قم برگزار شد
سی و هفتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی و ششمین همایش انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه در دارالقرآن علامه طباطبایی و با حضور حضرت آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله نورمفیدی عضو مجلس خبرگان رهبری، آیت الله سید مجتبی حسینی نماینده مقام معظم رهبری در کشور عراق، حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، حجت الاسلام و المسلمین واعظ موسوی رئیس انجمن تبلیغ و ارتباطات حوزه علمیه، اعضای انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه و طلاب و روحانیون برگزار شد.
 ١٩:٠٧ - شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
به همت انجمن مدیریت اسلامی حوزه برگزار می‌گردد
نشست دلالت‌های قرآنی عقلانیت در خط مشی گذاری عمومی
نشست علمی تخصصی «دلالت‌های قرآنی عقلانیت در خط مشی گذاری عمومی» به همت انجمن مدیریت اسلامی حوزه و با ارایۀ حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر علی دهقان و نقد آقای دکتر وحید وثوقی‌راد و دبیري علمی حجت الاسلام والمسلمین مجتبی درودی روزدوشنبه ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۸ در سالن کنفرانس انجمن‌های علمی حوزه برگزار می‌گردد.
 ١٨:٢٧ - شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
با مشارکت انجمن کلام اسلامی حوزه برگزار می‌گردد
نشست علم کلام؛ آسیب‌ها و بایسته‌ها
دومین پیش نشست همایش ملی فلسفه کلام با موضوع «علم کلام؛ آسیب‌ها و بایسته‌ها» با سخنرانی حجج اسلام والمسلمین محمدتقی سبحانی و محمدصفر جبرئیلی و به همت گروه کلام پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و مشارکت انجمن کلام اسلامی حوزه، در قم برگزار می‌شود.
 ١٨:٠٥ - شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
در راستای سلسله نشست‌های همایش علمی «سیره امام رضا(ع)، آموزه‌ها و کارکردها»
نشست علمی «اعتبارسنجی منابع در شهادت امام رضا(ع) برگزار شد
نشست علمی «اعتبارسنجی منابع در شهادت امام رضا(ع)»، با مشارکت انجمن های علمی حوزه و با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و همچنین پژوهشگران معارف اسلامی و تاریخ اسلام برگزار شد. در این نشست علمی حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا جباری عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، گفت: اقوال مختلفی در خصوص شهادت امام رضا(ع) در آثار علامه جعفر مرتضی بررسی و ارائه شده است.
 ١٩:٣٢ - شنبه ١٦ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
به همت انجمن معرفت شناسی برگزار می گردد؛
نشست علمی نسبیت و معنویت
به همت انجمن معرفت شناسی حوزه علمیه، نشست علمی نسبیت و معنویت، با سخنرانی جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید احمد غفاری (عضو هئیت علمی موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران) و دبیر علمی حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید اباذر نبویان (استاد حوزه و دانشگاه) برگزار می گردد.
 ١٤:١٩ - دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
انجمن تعلیم و تربیت برگزار می کند؛
مجمع عمومی ارائه گزارش عملکرد ششمین دوره
مجمع عمومی ارائه گزارش عملکرد ششمین دوره انجمن تعلیم و تربیت حوزه علمیه با ارائه توضیحات، جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر زارعان در سه نشبه مورخ 1397/07/24 ساعت 18:45 در ساختمان دبیرخانه انجمن های علمی حوزه برگزار می گردد.
 ١٤:٠٤ - دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
کرسی ترویجی (مناظره)، بررسی میزان اعتبار مفهوم موافق در قوانین کیفری
نشست علمی نقش سیاق در اصول فقه و تفسیر قرآن کریم
ضرورت معرفی نرم‌افزارهای برگزیده علوم اسلامی و انسانی در طرح گفتمان علمی انقلاب اسلامی
ضرورت بررسی و تبیین آراء، اندیشه‌ها و سیره اخلاقی آیت‌الله بروجردی
نشست رونمایی، معرفی و نقد کتاب تورات، انجیل و قرآن برگزار شد
نشست علمی تخصصی مفهوم شناسی نهادینه سازی از منظر قرآن کریم
طرح آشنایی با علوم اجتماعی
انجمن کلام حوزه علمیه کلاس آموزشی برگزار می کند؛
رونمایی، معرفی و نقد کتاب تورات، انجیل و قرآن
یازدهمین مجمع عمومی انجمن تعلیم و تربیت اسلامی در آبان‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.
ترجمه کتاب تورات، انجیل و قرآن منتشر شد
اولین جلسه شورای تخصصی دبیرخانه انجمن های علمی استان گلستان برگزار شد؛
نشست نقد کتاب « رویکرد شناختی در تحلیل اقتصاد اسلامی»
همکاری و هم‌افزایی در مسیر تأسیس انجمن علمی تقریب مذاهب اسلامی
برگزاری چهارمین مدرسه تابستانی کلام امامیه
حتی اهل سنت هم متعقدند که اهل بیت در باب عدل مرجع هستند
مشارکت دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه در همایش ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه
شیوه های تربیت فرزند باید بر اساس سبک زندگی دینی اصلاح شود
اولین جلسه شورای راهبردی نظریه‌پردازی و گفتمان سازی در عرصه علوم انسانی
اولین جلسه شورای راهبردی موسوعه‌های تخصصی آیات و روایات
جستجو
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]