اخبار
اخبار > نشست شعب استانی انجمن‌ها


  چاپ        ارسال به دوست

دبیرخانه انجمن های حوزه:

نشست شعب استانی انجمن‌ها

«اولین نشست توجیهی تأسیس شعب استانی انجمن‌های علمی حوزه در شهر دامغان استان سمنان، در صبح روز پنج‌شنبه مورخ 3 اسفند 96 برگزار شد».

در این نشست که با حضور دبیر انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم برگزار شد، اساتید برجسته حوزوی استان در رشته‌های فقه و حقوق، کلام، اخلاق و تربیت، اصول فقه و تفسیر و علوم قرآنی از شهرهای گرمسار، سمنان، دامغان و شاهرود حضور داشتند.

در این نشست ، حجت‌الاسلام هاجری ،دبیر انجمن های علمی حوزه، ابتدا به تبیین ضرورت تشکیل شعب انجمن‌های علمی پرداخت و گفت انجمن‌های علمی مجمعی برای ارائه تبادل دیدگاه‌ها، تضارب اندیشه ها و انتقال تجارب و یافته‌های جدید علمی اندیشمندان، محققان و مدرسان است که به گسترش، تعمیق و ترویج دانش‌های تخصصی و مرزهای دانش می‌انجامد.

ایشان با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سرمایه‌های علمی و حوزوی استان‌ها، راه‌اندازی شعب استانی انجمن‌های علمی را برای تحقق این مطلب، ضروری برشمرد.

وی خاطر نشان کرد دبیرخانه انجمن‌‌های علمی قم، آمادگی دارد از تمام ظرفیت خود برای راه‌اندازی این شعب و ایجاد حلقه ارتباطی بین آنها و انجمن‌های علمی قم و مراکز پژوهشی و آموزش عالی داخل و خارج کشور استفاده کند.

در ادامه اعضای حاضر سوالاتی در خصوص نحوه راه‌اندازی شعب استانی انجمن‌ها ارائه کردند، که دبیر انجمن‌ها به آنها پاسخ داد.


١٢:٥٥ - پنج شنبه ٣ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٣٩٨١٧٤    /    تعداد نمایش : ٣٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج