اخبار
اخبار > نشست اساتید و محققان علوم اسلامی و انسانی:


  چاپ        ارسال به دوست

دبیرخانه انجمن های علمی حوزه:

نشست اساتید و محققان علوم اسلامی و انسانی:

نشست اساتید و محققان علوم اسلامی و انسانی آذربایجان شرقی بمنظور بررسی راههای ایجاد و گسترش « انجمن های علمی حوزه»،چهارشنبه،96/12/9
برگزار شد.
 
حجه الاسلام و المسلمین مطهری،مدیر حوزه علمیه استان در این نشست ضمن اشاره به پیشینه و ظرفیتهای دینی و علمی حوزه های علمیه آذربایجان اظهار داشت:با وجود اساتید و محققان برجسته در حوزه علوم اسلامی و انسانی،امکان تاسیس شعب انجمن های علمی در رشته های مختلف وجود دارد و میتوان با برنامه ریزی و حمایت علمی و معنوی مرکز مدیریت قم،تبریز را به قطب علمی در رشته های علوم اسلامی و انسانی تبدیل کرد.
در ادامه نشست،حجه الاسلام و المسلمین عبدالرسول هاجری،دبیر انجمنهای علمی حوزه به ضرورت و کارکردهای انجمن های علمی در سطح حوزه،استان و کشور و انقلاب اشاره کرد و افزود:
در جامعه ای که عالمان و نهاد دین و  علم مرجعیت داشته باشند،و مبداء و مبنای برنامه ریزی های خرد و کلان قرار گیرند،رشد و پیشرفت همه سونگر و ماندگار محقق می‌شود.
 
وی در ادامه افزود: بهمین منظور رویکرد اساسی و راهبردی مدیریت جدید حوزه های علمیه و معاونت پژوهش بر ایجاد و گسترش انجمنهای علمی و تخصصی در مراکز حوزوی  استان‌های سراسر کشور می‌باشد.
تشکل و تعامل و گفتگوی هدفمند و نظام یافته دانشمندان علوم اسلامی و انسانی به گسترش علوم و مرزهای دانش ،ایجاد مراکز و رشته های تخصصی،شناسایی و تربیت استعدادها،مشاوره های تخصصی به نهادهای مسوول و گفتمان سازی علوم اسلامی و انسانی میانجامد.
وی در پایان تاکید کرد:در این مسیر استان آذربایجان با عنایت به پیشینه فاخر و سترگ دینی و علمی و تربیت و معرفی دانشمندان،فلاسفه و عرفانی بزرگ به جهان دین و علم میتواند به قطب علمی در رشته های مختلف تبدیل شود.
در ادامه جلسه اساتید مدعو به ارایه نظرات خود پرداخته و سوالاتی را پیرامون نحوه تشکیل شعب انجمن‌ها و نحوه حمایت از آنها مطرح کردند که دبیر انجمنهای علمی حوزه به آنها پاسخ داد.
 
شایان ذکر است اساتید شرکت کننده از رشته های تخصصی «فقه و حقوق»,«اصول فقه»,«فلسفه اسلامی»,«کلام»,«تفسیر و علوم قرآنی»,«روانشناسی»,«تعلیم و تربیت»,«مدیریت»,«ارتباط وتبلیغ»و جامعه شناسی»در نشست حضور داشتند.


١٤:٠٠ - چهارشنبه ٩ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٣٩٨٣٥٤    /    تعداد نمایش : ٤٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج