دبیرخانه انجمن های حوزه:

نشست شعب استانی انجمن‌ها

اولین نشست شعب استانی انجمن‌های علمی حوزه در استان سمنان برگزار شد.

نشست شعب استانی انجمن‌ها

«اولین نشست توجیهی تأسیس شعب استانی انجمن‌های علمی حوزه در شهر دامغان استان سمنان، در صبح روز پنج‌شنبه مورخ 3 اسفند 96 برگزار شد».

در این نشست که با حضور دبیر انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم برگزار شد، اساتید برجسته حوزوی استان در رشته‌های فقه و حقوق، کلام، اخلاق و تربیت، اصول فقه و تفسیر و علوم قرآنی از شهرهای گرمسار، سمنان، دامغان و شاهرود حضور داشتند.

در این نشست ، حجت‌الاسلام هاجری ،دبیر انجمن های علمی حوزه، ابتدا به تبیین ضرورت تشکیل شعب انجمن‌های علمی پرداخت و گفت انجمن‌های علمی مجمعی برای ارائه تبادل دیدگاه‌ها، تضارب اندیشه ها و انتقال تجارب و یافته‌های جدید علمی اندیشمندان، محققان و مدرسان است که به گسترش، تعمیق و ترویج دانش‌های تخصصی و مرزهای دانش می‌انجامد.

ایشان با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سرمایه‌های علمی و حوزوی استان‌ها، راه‌اندازی شعب استانی انجمن‌های علمی را برای تحقق این مطلب، ضروری برشمرد.

وی خاطر نشان کرد دبیرخانه انجمن‌‌های علمی قم، آمادگی دارد از تمام ظرفیت خود برای راه‌اندازی این شعب و ایجاد حلقه ارتباطی بین آنها و انجمن‌های علمی قم و مراکز پژوهشی و آموزش عالی داخل و خارج کشور استفاده کند.

در ادامه اعضای حاضر سوالاتی در خصوص نحوه راه‌اندازی شعب استانی انجمن‌ها ارائه کردند، که دبیر انجمن‌ها به آنها پاسخ داد.


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه