دبیرخانه انجمن های علمی حوزه:

نخستین جلسه انجمن های علمی در ارومیه:

نویسنده مجتبی میری
1396/12/12 9:0

آمار
بازدید 45

نخستین جلسه انجمن های علمی در حوزه علمیه امام خمینی(ره) ارومیه برگزار گردید:

نخستین جلسه انجمن های علمی در ارومیه:

حجت‌الاسلام‌ عبدالرسول هاجری مسؤول دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه‌ های علمیه،در نخستین جلسه انجمن های علمی در حوزه علمیه امام خمینی(ره) ارومیه با اشاره به اهمیت انجمن های علمی، اظهار داشت: این انجمن ها با هدف ارتقای علمی و تاثیر گذاری در مسائل اجتماعی شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه انجمن‌های علمی تنها مختص به ایران و دانشگاه‌ها نیست، ابراز داشت: این انجمن ها در دانشگاه‌ها و مراکز دینی دیگر کشورها نیز تشکیل شده است و بسیار با اهمیت است که با هدف تسریع در پیشبرد اهداف علمی و تاثیر گذاری در جامعه شکل می گیرد.

حجت‌الاسلام‌ هاجری با بیان اینکه این انجمن ها با هدف زمینه سازی برای گسترش مباحث تخصصی و تولید علم برنامه ریزی شده است، افزود: شناسایی استعدادهای علمی و جذب مشارکت عالمان و متخصصان دینی و بهره برداری علمی از آنها در زمینه های تخصصی مورد توجه این انجمن ها می باشد.

وی خاطرنشان کرد: زمینه سازی جهت ارتقا و افزایش سطح دانش تخصصی اعضا نیز در شکل گیری این اتجمن ها مورد توجه بوده است، این انجمن ها برکات فراوانی را به دنبال خواهد داشت و موجب خواهد شد تا اساتید علمی مستقل از سازمان ها و نهادها بتوانند فهم و دانش خود را در راستای بهتر کردن مسائل اجتماعی به کار گیرند.

مسؤول دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه‌ های علمیه با بیان اینکه عضویت در این انجمن ها قدرت چانه زندی اساتید بالا رفته و می توانند در مسائل اجتماعی در مسؤولان استانی و شهری تاثیر گذار باشند و در مشاوره فکری و فرهنگی شهر و استان را یاری کنند.

وی تصریح کرد: مدیریت، راهبری، توسعه دانش و تقسیم‌کار و ترویج و توسعه علم‌های نظیر کلام، علوم حدیث و اخلاق و غیره از برنامه‌هایی است که در انجمن‌های علمی دنبال می‌کنیم و راهبری و توسعه دانش با شناسایی و توانایی و همگرایی محقق می‌شود.

حجت الاسلام هاجری با بیان اینکه از جمله برکات انجمن های علمی تبدیل اساتید به شخصیت های فرا ملی و ایجاد ارتباطات و تعاملات علمی با مؤسسات و مراکز داخلی و خارج از کشور است، گفت: با راه‌اندازی و تقویت این انجمن‌ها در سطح استان‌های کشور روحیه مطالبه گری انجمن‌ها نسبت به قم افزایش پیدا می‌کند.

وی دفاع از علم، مرزها و حدودها را از جمله کار های انجمن‌های علمی دانست و افزود: هرکسی شاید مدعی علم باشد، اما انجمن‌های علمی جلوی ادعای های نابجای علمی را می‌گیرد، اساسی‌ترین کار برای حفظ انقلاب اسلامی، حضور متخصصان و چهره‌های علمی در صحنه است.

 


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

اخبار دبیرخانه انجمن های علمی حوزه آخرین اخبار
وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه