برگزاری نشست خبری همایش «سیره امام رضا(ع)، آموزه‌ها و کارکردها»

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرسول هاجری ظهر دیروز در نشست خبری همایش علمی سیره امام رضا(ع) آموزه‌ها و کارکردها در سالن جلسات دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم با اشاره به اهداف برگزاری همایش سیره امام رضا(ع) اظهار کرد: این همایش رویکرد علمی دارد و یک همایش فرهنگی و ترویجی نیست و انجمن‌های علمی حوزه در بخش علمی همایش مشارکت زیادی داشته اند.

برگزاری نشست خبری همایش «سیره امام رضا(ع)، آموزه‌ها و کارکردها»

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرسول هاجری ظهر دیروز در نشست خبری همایش علمی سیره امام رضا(ع) آموزه‌ها و کارکردها در سالن جلسات دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم با اشاره به اهداف برگزاری همایش سیره امام رضا(ع) اظهار کرد: این همایش رویکرد علمی دارد و یک همایش فرهنگی و ترویجی نیست و انجمن‌های علمی حوزه در بخش علمی همایش مشارکت زیادی داشته اند.

وی ادامه داد: کسانی که در همایش سیره امام رضا(ع) در دو نوبت صبح و عصر خواهند کرد، گواهی کارگاهی معتبر می‌گیرند، دو نهاد دینی و علمی آستان قدس رضوی و حوزه علمیه قم در برگزاری همایش مشارکت دارند.

دبیر انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم افزود: دبیرخانه دائمی همایش سیره امام رضا(ع) پس از دهه کرامت راه اندازی می‌شود تا برای این همایش در طول سال برنامه ریزی شود و شاهد برگزاری آن به صورت همزمان در چند استان مختلف باشیم.

هاجری با اشاره به زمان برگزاری همایش سیره امام رضا(ع) اظهار کرد: رئیس بنیاد پژوهش‌های اسلامی رضوی در افتتاحیه این همایش حضور خواهد داشت و مدیران ارشد آستان قدس رضوی و حوزه علمیه قم برای شرکت در همایش دعوت شدند.

وی ادامه داد: 9 مقاله در موضوعات مختلف از جمله سبک زندگی امام رضا(ع)، مواجهه امام رضا(ع) با آسیب سازمان وکالت و عقل وحیانی در سیره امام رضا(ع) در همایش سیره امام رضا(ع) ارائه خواهد شد.

دبیر انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم افزود: نخستین اجلاسیه مدیران انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم و بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی طی روزهای 27، 28 و 29 تیرماه در دهه کرامت در مشهد برگزار خواهد شد.

 


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه