برگزاری همایش سیره امام رضا(ع)، «آموزه‌ها و کارکردها»

همایش علمی سیره امام رضا (ع) «آموزه ها و کارکرد ها» به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی (نمایندگی قم) با مشارکت دبیرخانه انجمن های علمی حوزه و مراکز پژوهشی در صبح دیروز یکشنبه برگزار شد.

برگزاری همایش سیره امام رضا(ع)، «آموزه‌ها و کارکردها»

حجت الاسلام راد، صبح یکشنبه در همایش علمی سیره امام رضا(علیه السلام)، آموزه ها و کارکردها که در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، هدف از برگزاری این همایش را احیای امر اهل بیت(علیهم السلام) دانست و ابراز داشت: این همایش به بررسی آموزه های سیرۀ امام رضا(علیه السلام) می پردازد و به دنبال ترویج و تثبیت گفتمان سیره پژوهی در بین نخبگان حوزوی است.

او با ذکر این مطلب که سیره پژوهی بین ما به یک دغدغه تبدیل نشده است، تاکید کرد: لازم است نخبگان حوزوی و پژوهشگران به تحقیق و تتبع در باب سیره ائمه معصومین(علیهم السلام) بپردازند.

مسئول نمایندگی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در قم افزود: وجه تمایز این همایش از سایر برنامه های جشنواره دهه کرامت، رویکرد پژوهشی و علمی آن است.

در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرسول مهاجری دبیر انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم، ضمن تبریک دهه کرامت سالروز میلاد کریمه اهل بیت(سلام الله علیها) گفت: دهه کرامت امسال برای انجمن های علمی حوزه دهه دیگری است و برپایی مشترک این همایش همزمان با سالروز میلاد کریمه اهل بیت(علیهم السلام) بخشی از برنامه های این دهه است.

دبیر انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم تصریح کرد: همایش تخصصی سیره امام رضا(علیه السلام) اولین همکاری مشترک و تخصصی انجمن های علمی حوزه و بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی است. او افزود: همچنان که مهر و ماه را نمی توان در هیچ سرزمینی حبس کرد لذا تابش معرفت رضوی را باید در مقیاس فرا ملی و بین المللی رقم زد و بر این اساس شاید این اولین همکاری مشترک بین دو نهاد علمی باشد اما آخرین نیست و تازه آغاز راه است.

هاجری گفت: تشکیل دبیر خانه مشترک همکاری و برگزاری مشترک همایش های تخصصی در خصوص امام رضا(علیه السلام)، برگزاری منظم کرسی های علمی و هم اندیشی در مراکز عالی استان ها در طول سال، طرح گفتمان انقلاب، راه اندازی ستاد سراسری خادمان حوزه و انقلاب اسلامی از جمله ده ها طرح است اجرا خواهد شد.

او ابراز داشت: این همایش به شکل کارگاه یک روزه امام شناسی برگزار می شود و به شرکت کنندکان گواهی علمی از سوی بنیاد علمی پژوهش های اسلامی اعطا می شود.

دبیر انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم افزود: در برنامه صبح همایش اساتید برجسته حوزه به مباحث قرآنی و کلامی زندگی امام رضا(علیه السلام) می پردازند و در نوبت عصر به مباحث تاریخی و سیاسی نیز پرداخته می شود.


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه