عضو انجمن روان شناسی حوزه:

شیوه های تربیت فرزند باید بر اساس سبک زندگی دینی اصلاح شود

نویسنده مجتبی میری
1397/06/01 13:6

آمار
بازدید 28

حجت الاسلام و المسلمین حمید مهدی زاده،عضو انجمن روان شناسی حوزه، با بیان این که مساله تربیت فرزند، از دیرباز جزو مباحث بسیار مهم و کلیدی در دین و مکتب ما بوده است، اظهار داشت: در دنیای کنونی با وجود توسعه و رشد عجیب تکنولوژی همچنان بحث تربیت فرزند به خصوص از نگاه دینی یک مساله بسیار مورد توجه و اهتمام است به طوری که بسیاری از اندیشمندان غربی نیز بر آن تاکید می کنند.

شیوه های تربیت فرزند باید بر اساس سبک زندگی دینی اصلاح شود

حجت الاسلام و المسلمین حمید مهدی زاده، با بیان این که مساله تربیت فرزند، از دیرباز جزو مباحث بسیار مهم و کلیدی در دین و مکتب ما بوده است، اظهار داشت: در دنیای کنونی با وجود توسعه و رشد عجیب تکنولوژی همچنان بحث تربیت فرزند به خصوص از نگاه دینی یک مساله بسیار مورد توجه و اهتمام است به طوری که بسیاری از اندیشمندان غربی نیز بر آن تاکید می کنند.

وی افزود: اساساً مقوله تربیت، ناظر به مجموعه روش ها و راهکارهایی است که از ابتدای زندگی انسان، به کار گرفته می شود تا او را در مسیر صحیح رشد و ترقی قرار بدهد و به وسیله همین آموزش ها، فرد بتواند خود را از انحراف نجات داده و راه سعادت و کمال را در پیش بگیرد.

این مشاور و کارشناس امور خانواده همچنین با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) مبنی بر این که فرزند صالح گلی از بوستان بهشت است، گفت: طبعاً چنانچه در تربیت فرزند با این همه تاکیدی که آموزه های دینی و بزرگان ما به آن داشته اند ، تعادل لازم و منطقی وجود نداشته باشد به این معنا که گاهی سخت گیری شده و گاهی سهل گیری، این مساله خود باعث بروز مشکلاتی می شود که چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت ، کاهش محبت و نگرانی و آسیب های روحی و روانی از جمله آن هاست.

وی با بیان این که زندگی های تجملاتی و مشغله های بسیار والدین و نرسیدن به بچه ها ، از جمله عوامل فقر یا کاهش محبت در کانون خانواده است، اضافه کرد: یکی از پدیده های امروز مسایل اقتصادی است که ناشی از تجمل گرایی و رسیدن به آسایش به هر بهانه است که همین امر آرامش را تا حدود زیادی از خانواده ها گرفته و حال آن که با ساده زیستی و پرهیز از تشریفات بهتر می توان به آسایش رسید و در عین حال در تربیت فرزندان نیز بر اساس سبک زندگی دینی ، وقت بیشتری گذاشت و موفق تر بود.


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

اخبار دبیرخانه انجمن های علمی حوزه آخرین اخبار
وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه