در پی دعوت مقام معظم رهبری به بررسی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت صورت گرفت:

اعلام آمادگی و لبیک انجمن‌های علمی حوزه به فراخوان مقام معظم رهبری

نویسنده مجتبی میری
1397/08/29 17:58

آمار
بازدید 51

در پی فراخوان مقام معظم رهبری به بررسی الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت، انجمن‌های علمی حوزه با حدود پنج هزار عضو وابسته و پیوسته در سراسر کشور و در لبیک عملی به این فراخوان؛ آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری مشترک و هدفمند با مرکز الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت در بررسی و نقد علمی و روشمند الگوی پایه و تصحیح و تکمیل آن اعلام می‌دارد.

اعلام آمادگی و لبیک انجمن‌های علمی حوزه به فراخوان مقام معظم رهبری

در پی تدوین الگوی پایه‌ی اسلامی ایرانی پیشرفت، که در آن اهم مبانی و آرمان‌های پیشرفت و افق مطلوب کشور در پنج دهه‌ی آینده، ترسیم و تدابیر مؤثر برای دستیابی به آن طراحی شده است، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، دستگاه‌ها، مراکز علمی، نخبگان و صاحب‌نظران را به بررسی عمیق ابعاد مختلف سند تدوین‌شده و ارائه‌ی نظرات مشورتی جهت تکمیل و ارتقای این سند بالادستی فراخواندند.

پیرو این فراخوان شورای روسای انجمن‌های علمی حوزه، اعلام آمادگی و لبیک خود را به فراخوان مقام معظم رهبری با انتشار نامه‌ای اعلام کرد. متن این نامه که توسط روسای انجمن‌ها علمی حوزه‌های علمیه امضا شده و توسط دبیرخانه قطب‌ها و انجمن‌های علمی منتشر شده است به شرح زیر است:

محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای دامت برکاته

الگوهای پیشرفت در هر جامعه‌ای سندی پایه، اساسی و راهبردی است که سرنوشت و آینده یک ملت و کشور را رقم می‌زند. یکی از عوامل تضمین موفقیت در تدوین الگوهای ملی پیشرفت، مشارکت حداکثری و مستمر و نظام‌مند دانشمندان و مراکز عالی علمی و پژوهشی است. فراخوان آن رهبر معظم برای مشارکت مؤثر جامعه دینی، علمی و فرهنگی کشور بویژه دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه در تدوین الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت، افزون بر گفتمان‌سازی مباحثات تمدنی و نظام‌سازی در مراکز عالی علمی و دینی زمینه لازم را جهت تصحیح، تکمیل و غنا و جامعیت این سند ملی و راهبردی فراهم می‌آورد. انجمن‌های علمی حوزه با حدود پنج هزار عضو وابسته و پیوسته در سراسر کشور و در لبیک عملی به فراخوان رهبری معظم؛ آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری مشترک و هدفمند با مرکز الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت در بررسی و نقد علمی و روشمند الگوی پایه و تصحیح و تکمیل آن اعلام می‌دارد.
دوام توفیقات آن رهبر فرزانه و سربلندی و بهروزی ملت شریف ایران و انقلاب اسلامی را از خداوند منان خواهانیم.


  انجمن‌ها و قطب‌های علمی حوزه
  آبان ماه ۱۳۹۷

 

 


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

اخبار دبیرخانه انجمن های علمی حوزه آخرین اخبار
وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه