معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در اولین نشست سراسری شوراهای علمی استان‌ها در طرح گفتمان انقلاب اسلامی مطرح کرد:

گفتمان‌های انقلاب اسلامی باید به صورت جدید و به روز به نسل‌های مختلف انقلاب ارائه شود.

نویسنده میثم صادقی ده نوی
1398/04/23 14:6

آمار
بازدید 93

غلامرضا غفاری در اولین نشست سراسری شوراهای علمی استان‌ها در طرح گفتمان انقلاب اسلامی، از صبح امروز در سالن ۹ دی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی کار خود را آغاز کرد، گفت: بی‌تردید یکی از دغدغه‌های این جمع این است که ما آنچه را شایسته و بایسته گفتمان انقلاب اسلامی این رویداد بزرگ علمی است که نه‌تنها در داخل کشور بلکه در خارج از ایران نیز به آن معطوف شده‌اند، تاکنون به جا نیاورده‌ایم.

گفتمان‌های انقلاب اسلامی باید به صورت جدید و به روز به نسل‌های مختلف انقلاب ارائه شود.

غلامرضا غفاری در اولین نشست سراسری شوراهای علمی استان‌ها در طرح گفتمان انقلاب اسلامی، از صبح امروز در سالن ۹ دی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی کار خود را آغاز کرد، گفت: بی‌تردید یکی از دغدغه‌های این جمع این است که ما آنچه را شایسته و بایسته گفتمان انقلاب اسلامی این رویداد بزرگ علمی است که نه‌تنها در داخل کشور بلکه در خارج از ایران نیز به آن معطوف شده‌اند، تاکنون به جا نیاورده‌ایم.

 

وی بیان کرد: ما باید گفتمان انقلاب اسلامی را به دنیا معرفی کنیم. از دو ناحیه می‌توان به این گفتمان انقلاب اسلامی پرداخت. یکی نگاه به خود انقلاب و دیگری معرفی آن به جامعه جوان کشور است. گفتمان‌های انقلاب اسلامی باید به صورت جدید و به روز به نسل‌های مختلف انقلاب ارائه شود. همان‌طور که گفتمان دانشجویان دهه اول انقلاب را به دهه‌های بعد نمی‌توان تعمیم داد، چون هر کدام از این نسل‌ها گفتمان خاص خود را می‌طلبد.

 

معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: با توجه به بیانیه گام دوم که مقام معظم رهبری موارد و کلیات آن را ارائه دادند، می‌توان این برداشت را داشت که برای پرسش‌هایی که با برگزاری گفتمان انقلاب اسلامی به وجود می‌آید، پاسخ‌هایی درخور را اضافه کرد. ما با نسل پرسشگری روبه‌رو هستیم که باید در مقابل آنها پاسخگو باشیم. از جایی که جامعه ایران یک جامعه مدرن است، سؤالات مطرح‌شده از سوی جوانان این جامعه نیز مدرن و جدید است. این پرسش‌ها پاسخ‌های متناسب خود را می‌طلبد.

 

غفاری عنوان کرد: پاسخ‌های بسیار متناسبی در آثار بسیار فاخری که در طول این چهار دهه تألیف شده وجود دارد اما این آثار به‌خوبی معرفی و ارائه نشده است. امروز در مراکز آموزشی کشور، ضرورت‌های پاسخ‌گویی عالمانه به‌شدت حس می‌شود؛ پاسخی که بتواند نسل جدید را اقناع کند. رسیدن به این ایده‌آل تلاش مضاعفی را می‌طلبد.

 

وی خاطرنشان کرد: امید است طرح گفتمان انقلاب اسلامی شرایطی را برای پاسخگویی‌های عالمانه به وجود بیاورد. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این راه تمام همت خود را به کار خواهد گرفت.


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

اخبار دبیرخانه انجمن های علمی حوزه آخرین اخبار
وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه