حجت‌الاسلام والمسلمین خسروپناه در نشست مشترک با روؤسای انجمن‌های علمی حوزه:

در نقشه راه تحول علوم انسانی در دانشگاه آزاد اسلامی، انجمن‌های علمی حوزه، نقش کانونی و محوری دارند.

نویسنده میثم صادقی ده نوی
1398/04/25 12:5

آمار
بازدید 99

نشست مشترک روؤسای انجمن‌های علمی حوزه با معاونت علوم انسانی و هنر، روز یکشنبه 23/4/98 در دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه در قم برگزار شد. حجت‌الاسلام والمسلمین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اشاره به مدت زمان کوتاهی که از تأسیس معاونت علوم انسانی و هنر در دانشگاه آزاد می‌گذرد اظهار داشت: این معاونت مکلّف است که جایگاه علوم انسانی ـ اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی را مورد بازخوانی و بازطراحی دوباره قرار دهد و نقشه راه تحول علوم انسانی ـ اسلامی را طراحی و اجرایی نماید.

در نقشه راه تحول علوم انسانی در دانشگاه آزاد اسلامی، انجمن‌های علمی حوزه، نقش کانونی و محوری دارند.

نشست مشترک روؤسای انجمن‌های علمی حوزه با معاونت علوم انسانی و هنر، روز یکشنبه 23/4/98 در دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه در قم برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اشاره به مدت زمان کوتاهی که از تأسیس معاونت علوم انسانی و هنر در دانشگاه آزاد می‌گذرد اظهار داشت: این معاونت مکلّف است که جایگاه علوم انسانی ـ اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی را مورد بازخوانی و بازطراحی دوباره قرار دهد و نقشه راه تحول علوم انسانی ـ اسلامی را طراحی و اجرایی نماید.

وی افزود: معاونت علوم انسانی دانشگاه آزاد برای تحقق این وظیفه سه گام اساسی را تعریف و طراحی کرده است:

گام اول، تدوین و تنظیم سند تحول علوم شامل راهبردها، اهداف و چشم‌انداز بود که انجام شده است.

گام دوم، طراحی ساختار متناسب با محتوا و ابعاد سند مذکور بود که این گام نیز برداشته و محقق شد. اکنون معاونت علوم انسانی دانشگاه آزاد، در آغاز گام سوم می‌باشد که دو محور "گفتمان‌سازی" و "عملیات علمی" را تعریف و تبیین کرده است.

دکتر خسروپناه در ادامه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دینی و علمی انجمن‌های علمی حوزه در رشته‌های مختلف علوم انسانی ـ اسلامی اشاره کرد و تأکید نمود: انجمن‌های علمی در رویکرد جدید و تحولی دانشگاه آزاد اسلامی نقش کلیدی و تعیین‌کننده دارد و اعضای هیأت علمی پیوسته و وابسته انجمن‌ها می‌توانند در بازطراحی رشته‌های تخصصی علوم انسانی ـ اسلامی و نظام‌واره رشته‌ها، توانمندی اساتید، تدوین متون و منابع آموزشی، آماده‌سازی و انتشار فصلنامه و ماهنامه‌های تخصصی مشارکت مستقیم و تعیین‌کننده داشته باشند.

در ادامه نشست مشترک، روؤسا و نمایندگان انجمن‌های علمی حوزه ضمن طرح دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود برای هرگونه همکاری مشترک اعلام آمادگی کردند.

در پایان مقرر شد با پیگیری و تدبیر معاونت علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی گروه اندیشه‌ورز تحول در علوم انسانی ـ اسلامی با مشارکت دبیرخانه و حضور انجمن‌های علمی، در حوزه علمیه قم راه‌اندازی شد.


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

اخبار دبیرخانه انجمن های علمی حوزه آخرین اخبار
وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه