همایش بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تمدن نوین اسلامی برگزار می شود

همایش بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تمدن نوین اسلامی به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در دهه فجر امسال در قم برگزار می شود.

نویسنده میثم صادقی ده نوی
1398/04/31 13:27

آمار
بازدید 92

حجت الاسلام والمسلمین علی اصغرثنایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری که با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی در سالن غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه در قم برگزار شد گفت: در 22 بهمن سال گذشته به دلیل ورود انقلاب به چلهمین سال پیروزی، رهبر انقلاب سند راهبردی را برای جامعه ارائه کردند. به دلیل پیچیدگی این سند لازم است اهداف آن و بخش های آن تبیین شود.

همایش بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تمدن نوین اسلامی به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در دهه فجر امسال در قم برگزار می شود.

چلهمین سال پیروزی، رهبر انقلاب سند راهبردی را برای جامعه ارائه کردند. به دلیل پیچیدگی این سند لازم است اهداف آن و بخش های آن تبیین شود.

مدیر کل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی افزود: در همین رابطه در کنار سایر دستگاه ها، پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، برای تبیین بهتر این بیانیه وارد میدان شده است.

دبیر اجرایی همایش بیان داشت: در همین رابطه تصمیم گرفته شده، همایشی هم با حضور علما، اندیشمندان با محورهای مشخص برگزار شود.

وی افزود: محورهای همایش تحلیل بیانیه گام دوم با رویکرد تمدنی؛ چیستی، چرایی و چگونگی تحقق بیانیه گام دوم؛ تحلیل تجربه ودستاوردهای جمهوری اسلامی در توصیه های 7 گانه بیانیه وارزیابی وضع کنونی آنها و بخش ویژه همایش نهادهای عملی و بیانیه گام دوم با تآکید بر نقش نسل جوان است.

حجت الاسلام والمسلمین ثنایی گفت: از جمله اهداف همایش تبیین اهداف بیانیه، گفتمان سازی، جریان سازی  و روشنگری منشور انقلاب در بین جوانان و حرکت نهادهای علمی کشور به منظور تحقق بخشیدن به بیانیه گام دوم برای حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی است.

مدیر کل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی افزود: این همایش در دفتر فجر امسال در قم برگزار می شود و پایان دریافت مقالات تا 30 مهر ماه خواهد بود. علاقه مندان تا پایان مهر ماه می توانند آثار خود را به دبیرخانه همایش واقع در طبقه 4 پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه ریاست ارسال نمایند.

دبیر اجرایی همایش بیان داشت: قرار است 35 نشست، کرسی و مصاحبه برای برگزاری همایش اصلی برگزار شود.

 

 


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

اخبار دبیرخانه انجمن های علمی حوزه آخرین اخبار
وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه