کتاب « نماز در سیره علما» منتشر شد

به همت مدیریت مطالعات و برنامه‌ریزی معاونت تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه کتاب ارزشمند «نماز در سیره علما» منتشر شد.

نویسنده میثم صادقی ده نوی
1398/04/31 13:36

آمار
بازدید 92

مدیر مطالعات و برنامه‌ریزی معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه با اعلام این خبر افزود: سلوک و منش بزرگان و برگزيدگان هر جامعه‌ای، الگوی مناسبى برای شیوه رفتار مردمان آن جامعه است. عالمان ربانى و بزرگان و اولیای الهى به عنوان رهروان راستین معصومین(ع) نیز تا حد زيادی مى‌توانند آیینه تمام‌نمای راه روشن این بزرگواران باشند.

به همت مدیریت مطالعات و برنامه‌ریزی معاونت تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه کتاب ارزشمند «نماز در سیره علما» منتشر شد.

حجت‌الاسلام کاظم علی‌محمدی با اشاره به کلامی از مقام معظم رهبری اظهارداشت: معظم له تأکید دارند که؛ « ... یکی از کارهایی که خیلی تأثیر دارد، بیان شرح حال بزرگان اهل تهذیب و اهل اخلاق است. درباره اینها کتاب بنویسید و همین‌ها را بین طلبه‌ها پخش کنید.» بر همین مبنا معاونـت تهذيـب و تربیـت حوزه‌هـای علمیـه بـا هـدف ترويـج و گسـترش اخـلاق و آداب اسـلامى در میـان حوزويـان، تألیف و تدوین مجموعه کتاب‌هایی در زمینه سیره‌ی عملی و رفتاری علما و بزرگان حوزه را در دستور کار خود قرار داده و تاکنون آثار چندی نیز تدوین و منتشر کرده است که «نماز در سیره علما» یکی دیگر از این آثار است که به تازگی به زیور طبع آراسته شده است.

وی ادامه داد: این کتاب در پنج فصلِ « نماز، اهمیت و عظمت آن»؛ « آداب نماز و حالات نمازگزار»؛ «نماز اول وقت»؛ «نماز جماعت» و « نماز شب» تدوین شده که ذیل هر فصل عناوین و موضوعات مختلف همراه با خاطراتی از سیره علما و بزرگان نقل شده است.

لازم به ذکر است: این اثر ارزشمند به همت حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی محمدی صیفار تدوین و توسط انتشارات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه منتشر شده است.

علاقه‌مندان به مطالعه این کتاب‌ ارزشمند می توانند جهت تهیه به فروشگاه انتشارات مرکز مدیریت حوزه‌ واقع در مدرسه علمیه دارالشفاء و نیز میدان روح الله مراجعه یا با شماره‌های 37735547 -  37748383 – 025 تماس گیرند.

 


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

اخبار دبیرخانه انجمن های علمی حوزه آخرین اخبار
وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه