به گزارش روابط عمومی دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم

اولین جلسه شورای تخصصی دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه در استان یزد برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرسول هاجری دبیر انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم، ضمن تشکر از حضور اساتید و نخبگان حوزوی در استان یزد، هدف از شکل‌گیری شورای تخصصی دبیرخانه استان‌ها را تشریح کرده و اظهار داشت: باید از ظرفیت‌های علمی و تخصصی نخبگان حوزوی در استان یزد به منظور گسترش رشته‌های تخصصی علوم انسانی ـ ‌اسلامی در استان یزد بهره برد.

اولین جلسه شورای تخصصی دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه در استان یزد برگزار شد.

همچنین ایشان در ادامه، وظایف شورای تخصصی استان را به شرح ذیل برشمردند:

  1. زمینه‌سازی مستمر و نظام‌مند برای تأسیس و گسترش شعب استانی انجمن‌ها؛
  2. ارائه طرح‌ها، برنامه‌ها و مشاوره‌های تخصصی به منظور رشد و پویایی و بالندگی حوزه‌ها و مدارس علوم دینی استان و کشور؛
  3. استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی حوزویان جهت ارائه خدمات علمی و پژوهشی و پاسخگویی به نیازهای علمی و فرهنگی استان؛
  4. زمینه‌سازی جهت گسترش و شکوفایی علوم انسانی و اسلامی در استان.

در ادامه جناب حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شمس مدیر محترم حوزه علمیه استان یزد با اعلام آمادگی برای تشکیل منظم جلسات شورای تخصصی، به ارائه گزارش از ظرفیت‌های علمی نخبگان حوزوی در استان یزد پرداختند.

در این جلسه آقایان حجج اسلام محمد شمس مدیر حوزه علمیه یزد، محمد فیاضی معاون پژوهش، مصطفی ابوطالب دخت مدیر حوزه میبد، زکریا اخلاقی استاد حوزه، سيدمحمد شاهدي استاد حوزه، مهدي قاسمي استاد حوزه، محمدرضا ملک ثابت مدیر کتابخانه وزیری یزد، حضور به هم رسانیده و برنامه‌های خود برای پیگیری شرح وظایف شورای تخصصی را به بحث گذاشتند.


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه