به همت انجمن کلام اسلامی حوزه برگزار شد:

اولین مدرسه پاییزه کلام اسلامی تهران

اولین مدرسه پاییزه کلام اسلامی تهران

به گزارش روابط عمومی انجمن کلام اسلامی حوزه، اولین مدرسه پاییزه کلام اسلامی تهران با موضوع «مدرسه حله در میانه کلام و فلسفه» چهارشنبه و پنجشنبه ،ششم و هفتم آذرماه 1398 در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار گردید.

این مدرسه کلامی که طی دو روز برگزار گشته و هفتم آذر به کار خود پایان داد، از حضور اساتید برجسته کلام و فلسفه آقایان رضا اکبری، حسن انصاری، رضا برنجکار، محمدتقی سبحانی، سیدحسن طالقانی و محمدحسین منتظری بهره مند بود که اساتید ذکر شده به ارائه نقطه نظرات خود در زمینه فلسفه و کلام پرداختند.

در روز اول این همایش علمی دکتر حسن انصاری، پژوهشگر و مدرس ایرانی در مدرسه مطالعات تاریخی مؤسسه مطالعات پیشرفته دانشگاه پرینستون از طریق تماس صوتی به بیان نظرات خود درباره "پیشینه مدرسه کلامی حله" پرداخت و سپس استاد حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدتقی سبحانی رئیس بنیاد امامت و نائب رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه علمیه به بیان دیدگا های خود در مورد "جریان شناسی مدرسه کلامی حله" پرداخت .

در ادامه دکتر محمدحسین منتظری استاد دانشگاه و نماینده انجمن کلام اسلامی حوزه در اصفهان با موضوع "امور عامه در مدرسه کلامی حله " برای حاضران نقطه نظرات خود را بیان نمود .

صوت اولین روز نشست از طریق  کانال انجمن اسلامی حوزه در پیام رسان های این انجمن در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

 

لازم به ذکر است زمانبندی اعلام شده در خصوص برگزاری نشست ها، از سوی انجمن کلام اسلامی حوزه به شرح ذیل است:

نشست 1: پیشینه‌ مدرسه‌ کلامی حلّه | حسن انصاری

نشست 2: جریان‌شناسی مدرسه کلامی حلّه | محمدتقی سبحانی

نشست 3: تطور امور عامه در مدرسه حله | محمدحسین منتظری

نشست 4: میزگرد علمی

نشست 5: رابطه میان وجوب نظر و معرفت خداوند از نگاه علامه حلی | رضا اکبری

نشست 6: مروری بر نفس شناسی علامه حلی | سید علی طالقانی

نشست 7: بررسی تطبیقی عدل الهی در اندیشه علامه حلی و فلسفه مشاء | رضا برنجکار

نشست 8: میزگرد علمی


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه