در جلسه مشترک روسای انجمن های علمی حوزه با نماینده محترم ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی مطرح شد:

مشارکت های علمی حوزه در تدوین نظام مسائل و منشور حج و زیارت

مشارکت های علمی حوزه در تدوین نظام مسائل و منشور حج و زیارت

اولین جلسه شورای مشاوران بعثه مقام معظم رهبری، پنجشنبه پنجم دی 1398 با حضور رؤسای انجمنهای علمی حوزه، حجت الاسلام هاجری دبیر انجمنهای علمی حوزه و حجت الاسلام و المسلمین نواب نماینده محترم ولی فقیه در حج و زیارت برگزار شد.

همچنین در این جلسه مشترک حجج اسلام و آقایان محمدی (انجمن اصول فقه حوزه)، واعظ موسوی (انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه)، دکتر برنجکار (انجمن کلام)، دکتر شاملی (انجمن روانشناسی اسلامی)، محمدی (انجمن تاریخ پژوهان حوزه)، دکتر نائیج (انجمن مطالعات سیاسی حوزه)، دکتر ارزانی (انجمن ترجمه و زبان)، دکتر جوان آراسته (انجمن فقه و حقوق)، فاکر میبدی (انجمن قرآن پژوهی)، دکتر نقی پور فر (انجمن مدیریت اسلامی)، دکتر سبحانی نیا (انجمن حدیث حوزه)، دکتر خیری(انجمن مطالعات اجتماعی)، دکتر یوسف زاده (انجمن مطالعات رسانه)، دکتر جعفری (انجمن مهدویت حوزه) نقطه نظرات خود را در خصوص همکاری های مشترک انجمنها در امر حج بازگو کردند.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام هاجری، دبیر انجمنهای علمی حوزه، ضمن خوش آمد گویی و تشکر از حاضرین جلسه، به معرفی اجمالی انجمنهای علمی ، جایگاه محوری انجمنها و ظرفیتهای تخصصی این انجمنها پرداختند، و پس از آن مسئولان انجمنها به ارائه نظرات خود پرداختند.

تاکید بر مشارکت انجمنها در مطالبات رهبری در گام دوم، کمک در مباحث فقهی حج، مشارکت در تدوین منشور حج و زیارت، مشارکت در حوزه زباندانان، تدوین راهبردهای حج در عرصه سیاست، پاسخگویی به نیازهای حج و زیارت در عرصه تاریخی و تاریخ شناسی، مشارکت در عرصه حقوق بین الملل و عمومی و حقوق بشر، همکاری های مشاوره و روانشناختی اعم از برگزاری دوره ها و کارگاهها و تهیه بسته ها و نرم افزارهای مرتبط، تشکیل و راه اندازی سامانه امور قرآنی و احیای کارگروه تخصصی آیات حج و تهیه بسته های فرهنگی قرآنی، همکاری های مختلف و اعزام مبلغ در حوزه کلامی و اعتقادی، پاسخگویی به نیازهای معرفتی در عرصه مدیریتی، پاسخگوی به شبهات معرفتی و حدیثی، همکاری ها در عرصه فناوری و دنیای مجازی، ایجاد مراکز افکارسنجی و تولید شبکه و بانک اطلاعات جامعه شناختی، تهیه متون و کارگاههای مهدوی و اعزام مبلغان تخصصی، از جمله مسائلی بود که حاضران بر آن تأکید داشتند.

در ادامه حجت الاسلام نواب با تشکر از حضور و اظهار نظر حاضران، یادآور شدند انتظار بعثه از انجمن ها اولویت در طراحی و پیشنهاد نظام موضوعات و مسائل حج و زیارت، تدوین منشور حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران، معرفی زباندانان، برگزاری کارگاههای حقوق، قرآن و فضای مجازی و تشکیل دبیرخانه مشترک است.


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه