دبیر همایش کتاب سال حوزه:

بیست و دومین همایش «کتاب سال حوزه» فراخوان شد

بیست و دومین همایش «کتاب سال حوزه» فراخوان شد

 

دبیر همایش کتاب سال حوزه گفت: ناشران کتاب، برادران و خواهران حوزوی ایرانی و غیر ایرانی، می‌توانند آثار علمی منتشر شده حوزویان را در قالب کتاب‌ یا پایان‌نامه‌های سطح4 (دکتری) به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

به گزارش دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم مقیمی‌حاجی،‌ دبیر این همایش گفت: بیست و دومین همایش کتاب سال حوزه با هدف شناسایی کتاب‌ها و نویسندگان برتر حوزوی و معرفی آن‌ها به جامعه علمی، همچنین تشویق و حمایت از نویسندگان کتاب‌های برتر حوزه و ارتقای سطح پژوهش‌های دینی و حوزوی برگزار می‌شود.

وی افزود: ناشران کتاب، برادران و خواهران ایرانی و غیر ایرانی، بر اساس شرایط مندرج در فراخوان، می‌توانند آثار علمی خود در کتاب‌ یا پایان‌نامه‌های سطح4 (دکتری) را به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

شرایط شرکت در همایش

دبیر همایش کتاب سال حوزه اظهار داشت:‌ این همایش اختصاص به حوزویان برادر و خواهر داخل و خارج کشور دارد و لازم است کتاب‌های ارسالی، برای اولین بار در سال 1398 به چاپ رسیده باشد و پایان‌نامه‌های سطح4 (دکتری) نیز طی سال 1398 در یکی از مراکز علمی پژوهشی حوزوی دفاع شده باشد. وی تأکید کرد: آثاری پذیرفته می‌شود که در زمینه علوم اسلامی یا انسانی مرتبط با حوزه دین تألیف، تدوین، تصحیح و تحقیق یا ترجمه شده باشند.

محورهای ویژه‌ همایش

حجت‌الاسلام والمسلمین مقیمی‌حاجی ادامه داد: در راستای جهت‌دهی پژوهش‌های علمی حوزویان برای پاسخگویی به نیازهای پژوهشی جامعه، محورهای ویژه‌ای از سوی شورای سیاست‌گذاری همایش اعلام شده است.

وی یادآور شد: ابعاد علمی بیانیه گام دوم انقلاب، زن و خانواده، الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، علوم انسانی اسلامی، فضای مجازی، آسیب‌های اجتماعی، جمعیت، اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی اسلامی، هنر(فلسفه هنر، هنر در اسلام)، محیط‌زیست و منابع طبیعی از محورهای ویژه همایش است.

این استاد حوزه تأکید کرد: به منظور تشویق پدیدآوران، و تبیین جایگاه و اهمیت محورهای ویژه، به آثاری که مرتبط با یکی از این محورها باشد، امتیاز ویژه‌ای تعلق می‌گیرد. همچنین به منظور ترویج و توسعه عربی نویسی پژوهش‌ها در میان حوزویان، به آثاری که به زبان عربی نوشته شوند نیز امتیاز ویژه اختصاص می‌یابد.

روش ارسال آثار

دبیر همایش کتاب سال حوزه گفت: با توجه به شرایط کنونی و ضرورت توجه به توصیه‌های بهداشتی، ثبت‌نام و دریافت آثار طی دو مرحله انجام خواهد شد.

وی افزود: در مرحله نخست،‌ پدیدآورندگان آثار تا 31 خردادماه 1399 فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه اینترنتی همایش به نشانی www.ketabehowzeh.irنام‌نویسی کرده و «کد ره‌گیری» دریافت کنند و سپس با بهبود شرایط و اعلام دبیرخانه همایش، فرصت جدیدی برای ارسال نسخه‌های کتاب داده خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مقمی‌حاجی تأکید کرد: بارگذاری «فایل الکترونیکی پایان‌نامه» با فرمت wordیا pdfو «تصویر صورت‌جلسه دفاعیه» در هنگام ثبت‌نام، ضروري است، همچنین ارائه نسخه اصلی اثر (زبان مبدأ)، برای کتاب‌های ترجمه شده نیز الزامی است.

گفتنی است، علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی همایش به نشانی www.ketabeHowzeh.irمراجعه کرده یا با تلفن شماره  02532135603 تا 605 تماس بگیرند. سامانه پیام کوتاه 100007020 نیز پاسخگوی سؤالات نویسندگان است.


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه