واکنش آیت الله علیدوست به اقدام دستیار ویژه رییس جمهور

به مناسبت روز جهانی خانواده

به مناسبت روز جهانی خانواده

آیت الله علیدوست، استاد درس خارج حوزه علمیه قم و رئیس انجمن فقه و حقوق حوزه علمیه، در بیانه ای  به مناسبت روز جهانی خانواده نسبت به اقدام موهن مولاوردی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی واکنش نشان داد:

 

باسمه تعالی

*به بهانه روز جهانی خانواده !*

از پدیده هایی که ضرورت، صلاح و سداد آن بر هیچ کس پوشیده نیست، ازدواج و تشکیل خانواده است.

در شریعت حکیم اسلام نه تنها بر ضرورت این کار تاکید شده، بلکه *"امری مقدس"* انگاشته شده است. از آیات الهی به شمار رفته، محبوب ترین بنا نزد خداوند قلمداد گردیده است و فقیهان، به استحباب ذاتی آن فتوا داده اند.

در کنار این تاکید و تقدس انگاری، شریعت عفیف بر تولید نسل و تشکیل خانواده هم تاکید کرده است.

واضح است که این دو دستور حکیم تا چه پایه می تواند به رستگاری فرد و جامعه کمک کند، عفاف را نهادینه سازد و دین داری مردمان را بالا برد. *سوگمندانه* باید گفت از جهات مختلفی، موانعی برای تشکیل این کانون الهی به وجود آمده است :

از یک سو امروزه تشکیل خانواده با آمیخت به رسومی غیر منطقی، خرافی و پرخرج در کنار بی کاری و عدم اشتغال مناسب برای بسیاری از خانواده ها به یک آرزو که به شدت دیر دستیاب شده، تبدیل گشته است.

از دیگر سو، برخی ناهنجاری های اخلاقی، غیر انسانی و دینی در کنار ازدواج و تشکیل خانواده  مطرح گردیده است که موجب نگرانی است و رسالتی بزرگ را بر دوش عالمان، فرهیختگان، رسانه ها حتی هنرمندان و صاحبان تاثیر، مینهد.

خوانندگان این نوشتار کم و بیش، از جریان همجنسگرایی اطلاع دارند. امروزه نشانه های غیر قابل انکار یک هجوم چند ساحتی (فرهنگی، سیاسی، اجتماعی) علیه فرهنگ نه فقط اسلامی بلکه دینی به طور مطلق بلکه و انسانی ظاهر شده است.

به راستی آیا نغمه های شومی که در برخی از کشور های اسلامی (و یا همه) از جمله در افغانستان، تاجیکستان، ترکیه، آذربایجان و عراق در اینباره شنیده شده یک اتفاق ساده است؟!

البته ملت های کشور های نامبرده محترم، متین و متشرع اند لکن این متانت و تشرع نمیتواند مانع اثر گذاری برخی اقدامات شوم شود. به راستی چه منطقی پشت برافراشته شدن پرچم *ننگین کمان*، همجنسگرایی توسط سفارت کانادا و انگلستان در عراق است (به حسب اخبار). قاعدتا نمایندگی اتحادیه اروپا میداند که این حرکت عکس العمل مردم نجیب، دولت و مجلس عراق را در پی دارد لکن به قصد قبح زدایی و امتحان عکس العمل ها این حرکات صورت میگیرد. براین اساس :

۱. همه فرهیختگان و صاحبان تاثیر (هرکس به اندازه و شکل کار خودش) باید در راستای نهادینه کردن تقدس و ضرورت انگاری تشکیل خانواده و پلشت انگاری همجنسگرایی قدم بردارند. چه خوب است این خواست به همه رهبران دینی به ویژه واتیکان و جناب پاپ هم برسد که حرمت شرق را به عنوان زادگاه انبیا ارج نهند و از ورود برخی سوغات های شوم از غرب به شرق تا آنجا که میتوانند جلوگیری کنند.

۲. مطابق اصل دهم از اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران : حاکمیت موظف است همه قوانین و برنامه ریزی های خود را در جهت آسان کردن تشکل خانواده، پاسداری از قداست آن و استواری روابط خانوادگی بر پایه حقوق و اخلاق اسلامی سوق دهد‌.

۳. همگان به ویژه مسئولان کشوری در جمهوری اسلامی ایران مواظب باشند که هیچ حرکتی، سهوی یا عمدی، از خود بروز ندهند که حکایت از غفلت از آنچه میگذرد بنماید. این حرکات از هرکس و به هر قصد و در هر حالی که سرزند، آثار وضعی مخرب خود را دارد.

۴. در برخی خبرها آمده بود : ۱۵ می روز جهانی خانواده است و سازمان ملل همچنان خانواده را واحد اصلی جامعه میداند. خبر خوبی است لکن جناب سازمان ملل و دیگران باید بدانند که *خانواده از دو جنس تشکیل میشود نه یک جنس* !!

خداوند بزرگ همه انسان ها را به آنچه صلاح آنها در آن است هدایت فرماید. پلشتی ها و پلیدی ها را بزداید.

حوزه علمیه قم - ابوالقاسم علیدوست

۱۳۹۹/۰۲/۳۰


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه