توسط حضرت آیت الله اعرافی رییس حوزه علمیه انجام شد

رونمایی از نشریه دستاورد

رونمایی از نشریه دستاورد

 

روز یکشنبه، 18 خرداد 1399 در حاشیه جلسه هفتگی ستاد حوزوی بحران و حوادث غیر مترقبه و با حضور ریاست محترم حوزه علمیه، آیت الله اعرافی از نشریه «دستاورد» رونمایی شد.

نشریه تخصصی "دستاورد"، پس از تدوین مجموعه 22 جلدی "کتابشناخت گفتمان علمی انقلاب اسلامی"، طراحی و راه اندازی سامانه نرم افزاری، راه اندازی اولین کتابخانه و نمایشگاه دائمی، برگزاری نمایشگاه های دوره ای و تخصصی، برگزاری سلسله نشست های علمی، و تولید مجازی معرفی آثار برتر و برگزیده علوم انسانی- اسلامی، هفتمین ثمره طرح گفتمان علمی انقلاب اسلامی است که به همت دبیرخانه طرح گفتمان علمی انقلاب اسلامی ایجاد شده است.

به گفته حجت الاسلام هاجری، دبیر طرح گفتمان علمی انقلاب اسلامی، "دستاورد" به دنبال اطلاع رسانی و معرفی روشمند و موضوعی" کتب و مقالات برتر و منتخب در رشته های مختلف علوم انسانی- اسلامی، به جامعه دینی و علمی کشور است. در این نشریه تلاش شده کتب برگزیده و منتخب و مقالات علمی و پژوهشی را در مسائل و چالش های مختلف روز تجمیع و گردآوردی کرده و همزمان و یکجا به شکل موضوعی، به جامعه علمی و دینی داخل و خارج کشور ارائه نماید. از این طریق، افزون بر عرضه موضوعی منابع و متون معتبر و فاخر به جامعه علمی و پژوهشی، پنجره ای نو در تبیین تئوریک مسائل و نیازهای معرفتی پیش روی مدیران عالی نظام، سیاستگذاران و برنامه ریزان کلان کشور گشوده می شود. نیز آثار و محصولات فاخر، ضمن تأکید بر حقوق معنوی آن ها، با فرآوری جدید به بازار علمی و فرهنگی داخل و خارج عرضه می شود و نویسنده، اثر و ناشر به شکلی روشمند به جامعه دینی و علمی معرفی می شوند.

جهت مشاهده تصاویر بیشتر از این جلسه کلیک کنید.


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه