حجت الاسلام هاجری در دیدار با مرکز کامپیوتری نور:

طرح گفتمان علمی انقلاب اسلامی با هدف نشر آثار علمی حوزه در علوم انسانی تشکیل شد.

طرح گفتمان علمی انقلاب اسلامی با هدف نشر آثار علمی حوزه در علوم انسانی تشکیل شد.

در جلسه مشترکی که در روز دوشنبه 26 خرداد ماه 1399با حضور نمایندگان مرکز تحقیقات کامپیوتری نور در محل دبیرخانه انجمنهای علمی حوزه برگزار گردید، ضمن آشنایی دو طرف با قابلیتها و ظرفیتهای هریک از دو مرکز، در خصوص  برگزاری مجازی جلسات علمی گفتمان علمی انقلاب اسلامی بحث و گفتگو کردند.

حجت الاسلام هاجری ، دبیر طرح گفتمان انقلاب اسلامی گفت: طرح گفتمان انقلاب اسلامی دو سال پیش با هدف نشر آثار علمی حوزه که در علوم انسانی اسلامی تولید شده است به جامعه علمی کشور تشکیل شد. امسان این طرح در 22 استان کشور با موفقیت در حال برگزاری است. البته به خاطر شرایط به وجود آمده به خاطر کرونا امکان ادامه آن به شکل حضوری نیست لذا بنا داریم نشست های طرح را به شکل مجازی برگزار کنیم. این جلسه برای ایجاد هماهنگی بیشتر بین دبیرخانه، خبرگزاری حوزه و مرکز نور تشکیل شده است.

نماینده مرکز تحقیقات کامپیوتری نور با اعلام آمادگی مرکز نور برای همکاری در برگزاری این طرح در زمینه پشتیبانی سخت افزاری و نرم افزاری، این مطلب را اعلام کرد که ما به چهار شکل قابلیت همکاری را داریم. یک سامانه برای پذیرش و ارزیابی کتاب ها و مقالات داریم. سامانه دیگر نور لایو است که مربوط به برگزای کلاس ها به شکل آنلاین است. یک برنامه هم برای دروس آفلاین داریم. و همچنین ترسیم نور فضایی است که هر شخص می تواند محتواهای علمی خود را با گزاری کند.

دبیر دبیرخانه انجمنهای علمی حوزه در انتها بیان کرد فعلا در این طرح برگزاری کلاس ها به شکل آنلاین و آفلاین برای ما مهم است. در این زمینه ان شا الله از خدمات مرکز استفاده خواهیم کرد. خبرگزاری حوزه هم پشتیبانی خبری این طرح را به عهده دارد.


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه