با حضور هیئت مؤسس و اعضا

اولین جلسه مجمع عمومی انجمن تخصصی مطالعات فضای مجازی حوزه‌های علمیه برگزار شد

اولین جلسه مجمع عمومی انجمن تخصصی مطالعات فضای مجازی حوزه‌های علمیه برگزار شد

اولین جلسه مجمع عمومی انجمن تخصصی مطالعات فضای مجازی حوزه‌های علمیه در قم با پیام حضرت آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی و سخنرانی مدیر محترم حوزه‌های علمیه حضرت آیت‌الله اعرافی روز پنج‌شنبه ۳۰ مردادماه از ساعت ۹ الی ۱۰:۳۰ در محل سالن جلسات آیت‌الله حائری مرکز مدیریت حوزه علمیه به‌صورت حضوری و مجازی تشکیل شد.

به گفته حجت الاسلام بهرامی : شورای اعطای مجوزها و امتیازهای علمی حوزه علمیه قم با تأسیس انجمن علمی مطالعات فضای مجازی پیش‌ازاین در جلسه یک‌صد و یکمین که با حضور تمامی اعضا برگزار شده بود با صدور مجوز تأسیس انجمن فضای مجازی موافقت کرده بود.

وی افزود: آیت‌الله اعرافی، حجج‌اسلام و المسلمین سید جواد مظلومی، سیدسعیدرضا عاملی رنانی، علی‌اصغر عطاران طوسی، محمدحسن حاجی حسینی (نبوی)، محمدحسین بهرامی و بهروز مینایی بیدگلی اعضای هیئت مؤسس این انجمن را تشکیل می‌دهند.

حجت الاسلام والمسلمین سید رضا عاملیدبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در نخستین مجمع عمومی انجمن مطالعات فضای مجازی عنوان کرد: فضای مجازی یک ظرفیت بزرگ بوده و چالش های بزرگی را هم برای جامعه بشری دارد. وی فضای مجازی را متفاوت از فضای فیزیکی دانست و تاکید کرد: ما می توانیم از ظرفیت های فضای مجازی برای اجرای عدالت در جهان استفاده کنیم.

وی ادامه داد: دسترسی دشمن به داده های مهم امکان پذیر بوده و ما می بینیم که دولت استعماری به بسیاری از این داده ها دسترسی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: طلابی که در زمینه فعالیت در فضای مجازی تخصص و مهارت دارند، باید با حضور خود در این فضا تاثیرگذار باشند. در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه اظهار داشت: در دنیای جدید که دنیای ارتباطات نام گرفته است، حضور طلاب به عنوان سرداران عرصه فضای مجازی می تواند نقش موثری در ترویج دین و معنویت در جامعه داشته باشد.

وی افزود: مدیریت فضای مجازی امروز یک نقش جدی در حاکمیت دنیا بوده و امروز بخشی از امور حاکمیتی در فضای مجازی در حال انجام است.


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه