برگزاری انتخابات هیات مدیره انجمن های

کلام اسلامی و تاریخ پژوهان حوزه

کلام اسلامی و تاریخ پژوهان حوزه

انتخابات هیات مدیره و بازرسان انجمن های کلام اسلامی حوزه علمیه و انجمن تاریخ پژوهان حوزه، امروز پنج شنبه 13شهریور 1399 در ساختمان انجمن های علمی حوزه برگزار شد.

 این دوره از انتخابات به خاطر شرایط ویژه کشور در خصوص شیوع بیماری کرونا، بدون نشست مجمع عمومی و صرفا با برگزاری انتخابات هیأت مدیره و بازرسان برگزار می شود.

اعضای محترم انجمنهای مذکور از ساعت 8 صبح الی 18 عصر با حضور در ساختمان انجمن های علمی حوزه صرفا جهت شرکت در انتخابات و رای دادن به نامزدهای مورد نظر خود اقدام نمودند.

طبق اساسنامه قطب ها و انجمن های علمی حوزه منتخبین باید اکثریت نسبی (نصف بعلاوه یک) شرکت کنندگان در انتخابات را کسب کنند.

به همین مناسبت حجت الاسلام هاجری دبیر انجمنهای علمی حوزه در پیامی خطاب به ریاست انجمن کلام اسلامی به مناسبت برگزاری انتخابات هیئت مدیره جدید تقدیر و تشکر کرد. متن این پیام بدین شرح است:

 

محضر رییس،هیأت مدیره و اعضای پیوسته انجمن کلام حوزه«ایدهم الله تعالی»

سلام و تحیات

از رییس و اعضای محترم هیأت مدیره انجمن،مدیر اجرایی، اعضای معزز مجمع عمومی که در شرایط دشوار کرونایی،با رعایت فاصله اجتماعی در انتخابات انجمن شرکت کردند،به

سهم خود تقدیر و تشکر به عمل می‌آورد و روزهای بهتر و پرافتخارتری را برای انجمن فاخر و پرپیشینه کلام آرزومندم.

به محضر اعضای معزز هیأت مدیره سابق انجمن که با وجود تنگناها بلکه انسداد حمایت‌های مالی در دو سال گذشته،چراغ تلاش و تکاپوی انجمن را روشن نگه داشتند و فعالیت های ارزشمندی را به حوزه و کشور تقدیم کردند و حائز رتبه برتر انجمن ها در سال ۹۷ و ۹۸ شدند،ادای احترام میکنم.

به اعضای منتخب جدید تبریک میگویم و برای ایشان و انجمن، بهترین را در دوره جدید آرزومندم و برای هرگونه همکاری و معاضدت در حد وسع اعلام آمادگی مینماید.

دبیرخانه انجمنهای علمی حوزه با توجه و اذعان به عدم شناخت کامل و عدم استفاده و بهره برداری بهینه حوزه و کشور، از ظرفیت و توانمندی های بی بدیل انجمن‌ها و به رسمیت شناخته نشدن  جایگاه انجمن‌ها،در مقام عمل،

از طرق مختلف تلاش کرد.

این ظرفیت‌ها و توانمندی ها را

از مرحله ثبوت،به مرحله اثبات برساند.حوصله این مجال با توضیح و تفصیل مناسبت ندارد اما امروز به جرأت و اطمینان اعلام میدارد که شرایط و اقبال حوزه بویژه مدیر اندیشمند آن به انجمن‌ها،به گونه ای است قریب به اتفاق طرحها و لوایح پیشنهادی با تایید و حمایت مواجه میشود.

آخرین مورد از این دست،طرح پیشنهادی دبیرخانه برای تخصیص و واریز هدیه و مقرری ماهانه مقام معظم رهبری به رییس و اعضای هیأت مدیره انجمن‌ها بود که بحمدالله با موافقت و دستور ایشان همراه شد و از این پس،همان مقرری اساتید سطوح عالی حوزه ماهانه واریز شود.

بی شک این مبلغ،حجم حمایت‌های حوزه از تلاشهای علمی انجمن‌ها را از صفر به بالاترین سطح افزایش میدهد .

همچنین با عنایت و اهتمام دفتر مقام معظم رهبری و هماهنگی و پیگیری جناب میرمعزی،پیشنهاد مشارکت انجمنهای بیست گانه حوزه در تبیین تئوریک مطالبات راهبردی و کلان رهبری،بررسی و تایید شده و بودجه میلیاردی پیشنهادی هم تصویب شده است.

خبرهای خوب دیگری هم در راه هست.

همه اینها ،معروض شد تا مقداری و اندکی از شرمندگی خادمانتان در دبیرخانه برای عدم خدمات رسانی مطلوب در دو سال دشوار و اجتناب ناپذیر  گذشته

بکاهد.

فرصت را مغتنم شمرده و از اهتمام،تدبیر و مدیریت خلاق و مسوولانه جناب استاد برنجکار در طول سه دوره و شش سال گذشته تجلیل و تقدیر بعمل میآید و صرفاً به همین نکته اشاره میشود که در طول دوران تصدی ایشان،انجمن کلام در تارک انجمن های حوزه درخشیده و همواره حایز رتبه برتر و ممتاز بوده است.

امید واثق دارم

دوره جدید،

با همدلی و تعامل مستمر و نهادینه انجمن ها و دبیرخانه،

بر پایه تجارب تلخ و شیرین و گرانسنگ گذشته،

دوره ای پرافتخار و ماندگار در پویایی و بالندگی انجمن‌ها در خدمت به ایران،انقلاب اسلامی و حوزه های علمیه و مجامع علمی داخل و خارج خواهد بود.

انهم یرونه بعیدا و نریه قریبا

باذن الله تعالی شأنه

ارادتمند و دعاگو

هاجری

دبیر انجمنهای علمی حوزه


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه