کتاب سیاست پژوهشی عفاف و حجاب در ایران

سیاست پژوهشی عفاف و حجاب

سیاست پژوهشی عفاف و حجاب

 

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی مفتاح؛ امروزه جامعه اسلامی ایران به سبب پدید آمدن شکاف عمیق میان وضعیت موجود و وضعیت مطلوبِ عفاف جنسی با چالشی بزرگ و بی‌سابقه رو به رو شده است؛ چالشی که دارای ابعاد گوناگون فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و حتی امنیتی است.

این واقعیت ایجاب می‌کند که برای مواجهه عالمانه و همه‌جانبه با چالش یادشده به گونه‌ای که به گسترش فرهنگ عفاف جنسی در جامعه منجر شود، پژوهش‌هایی با رویکرد مداخله یا در حوزه‌های گوناگونِ مرتبط با امور جنسی سامان داده شوند و انگیزه اصلی این تحقیق نیز در همین راستا شکل گرفته است.

بدین منظور، از طریق بررسی تحلیلی راهبردها و سیاست‌های مورد انتظار از نظام اسلامی در زمینه تحکیم عفاف جنسی، بسته‌ای شامل ۴۵ راهکار در چهار محور تعلیم و تربیت، حمایت، قانون‌گذاری و نظارت به دست آمده و به عنوان توصیه‌های سیاستی به سیاست‌گذاران پیشنهاد شده است.

این تحقیق الگویی برای ابتنای مطالعات سیاست‌پژوهانه بر مبانی دینی و فقهی را به نمایش می‌گذارد.

گفتنی است؛ کتاب سیاست‌پژوهی عفاف و حجاب در ایران به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین حسین بستان و با همراهی جبهه فرهنگی حجاب و عفاف، در ۲۲۹ صفحه و به قیمت ۲۸ هزار تومان از سوی انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه روانه بازار نشر شده است.

علاقه‌مندان برای دریافت و سفارش کتاب به نشانی: http://rihu.ac.ir/fa/book مراجعه کنند.


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه