انتشار کتاب "کرونا، شرور و باورهای دینی"

انتشار کتاب

 

به گزارش روابط عمومی انجمن کلام اسلامی حوزه، کتاب ” کرونا، شرور و باورهای دینی” تالیف حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضا برنجکار، استاد تمام دانشگاه تهران و نایب رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه منتشر گردید .

این کتاب که به همت معاونت پژوهش حوزه های علمیه منتشر گردیده است، در ۱۵۷ صفحه به بیان مفهوم شر و شبهات پیرامون آن می پردازد .

در توضیح محتوای این کتاب که حاصل جلسات درس خارج کلام مولف است؛ در پشت جلد این کتاب اینگونه آمده است که:
 

"ویروس کرونا، همچون دیگر شرور تأثیر گذار، چالش هایی در برابر باورهای مهم دینی ایجاد کرده است. این باورهای دینی عبارتند از: اصل وجود خدا، صفت توحید، صفت عدل، صفت حکمت، صفت رحمت، آموزه قضا و قدر، آموزه دعا و علم و قدرت خداوند، آموزه توسل و علم و قدرت معصومان.

 

در این کتاب، چالش هایی که کرونا در برابر این باورهای دینی ایجارکرده بررسی شده و در انتهای کتاب، سه بحث مرتبط، یعنی علیت طبیعی، چالش شر در برابر نظریه عنایت، و رابطه علم و دین، مورد بررسی قرار گرفته است. امید است این مباحث، از یک سو، توان کلام امامیه را در پاسخگویی به شبهات و مشکلات فکری نشان دهد و از سوی دیگر، به گسترش علم کلام کمک کند."

لینک درس خارج کلام - کرونا و شرور استاد برنجکار در اینجا

 


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه