پیام تسلیت دبیرخانه انجمن های علمی حوزه در پی ارتحال آیت الله مصباح یزدی

پیام تسلیت دبیرخانه انجمن های علمی حوزه در پی ارتحال آیت الله مصباح یزدی

 
بسم الله الرحمن الرحیم
و علامات و بالنجم هم مهتدون
 
در سالگرد آسمانی شدن سید و سالار مقاومت و جهاد،سردار و ستاره ای دیگر در عرصه دین و علم آسمانی شد و جهان تشیع را دوباره در ماتمی بزرگ و سنگین فرو برد. با حضور شریف علامه محمد تقی مصباح،جبهه های معارف دینی و تشیع،امن و آرام بود.
داعشیان عرصه تفکر و عقیده در جهان مدرن و پست مدرن، جرأت نزدیک شدن به مرزهای معارف  وحیانی و یارای هماوردی با او را نداشتند. او مثل سردار دلها اما در عرصه علم و دین و فرهنگ فتح الفتوح های بسیاری برای جبهه حق به ارمغان آورد و در طول هفت دهه،بارها و بارها کمر متجاوزان و مهاجمان به سرزمین ایمان و باور دینی را در هم شکست.
علامه مصباح در میدان جهاد علمی و معرفتی مثل سردار سلیمانی در جبهه مقاومت همه کار کرد و شگفتی ها آفرید:
کتاب ها نوشت، مدرسه تاسیس کرد و صدها استاد و محقق و دانشمند در رشته های مختلف علوم انسانی اسلامی تربیت کرد در میدان گفتگو و مناظرات با سران مکاتب مادی و بشری، با بیانی برهانی و روشن نظرگاه های وحیانی را اثبات و تثبیت کرد و هیچگاه پا پس نگذاشت. همه دیندارانی که دل در گرو اسلام دارند، حتی آنانکه به جناح و حزب و قبیله رقیب وابسته هستند و از منتقدان سیاسی علامه مصباح  محسوب میشوند اما به یک حقیقت، اعتراف و اذعان دارند و آن هم تبحر،تسلط و یکه تازی استاد در عرصه  مباحثات و مناظرات و مطالعات دینی بود.
به بیان دیگر  وقتی ایراد و شبهه ای به سرزمین معارف اسلامی و تشیع وارد می شد، همه نگاه ها،از هر حزب و جناح برای پاسخگویی و ابطال متقن نظریه رقیب،متوجه علامه مصباح بود. دریغا که جای خالی این سرداران و ستارگان بی بدیل که عصاره فضایل یک تاریخ و ملتند،به این زودی ها پر نمیشود و سالیان دراز و قرونی باید بگذرد تا مادر دهر همچون آنان زاده و بپروراند.
دبیرخانه انجمن های علمی حوزه این ثلمه و مصیبت بزرگ را به ساحت امام زمان «ع»,مراجع عظام تقلید بویژه مقام معظم رهبری،جامعه دینی و علمی  بالاخص حوزه های علمیه و شاگردان و خانواده و فرزندان مکرم ایشان تسلیت و تعزیت می گویدو برای روح مطهر آن فیلسوف و فقیه فرزانه، علو درجات و همنشینی و همجواری با اولیاء الهی «صلوات الله علیهم» را  از خداوند متعال میطلبد و سلام علیه یوم ولد و یوم مات و یوم یبعث حیا.
 
دبیرخانه انجمن های علمی حوزه
۱۳ دیماه،۹۹


رویدادهای دبیرخانه و انجمن‌های علمی حوزه

نشست ها و همایش‌ها، اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها، سفرها و تفاهم نامه‌ها، محصولات و منشورات

وب سایت انجمن ها مشاهده همه
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
300551247
025 32905759 | 02532906757
Copyright © 2010 - 2019 anjomanhawzah.ir
در راستاي اجراي مصوبه 528 مورخ 25/12/85 شوراي عالي حوزه، مبني بر لزوم اصل وجود انجمن‌هاي علمي در حوزه علميه و وظايف مصرح در سياست‌هاي پژوهشي سال 83 مركز مديريت ابلاغ از شوراي عالي (مصوبه 428 مورخ 4/11/82) و بند 15 سياست‌هاي اجرايي معاونت پژوهشي حوزه و به منظور تشكيل، توسعه و حمايت از انجمن‌هاي علمي حوزوي، دبيرخانه انجمن‌هاي علمي تشكيل مي‌گردد. مأموریت اصلی این دبیرخانه زمینه‌سازی و اقدام برای تأسیس، تقویت و توسعه انجمن‌های علمی حوزه است. در حال حاضر نزدیک ۲۰ انجمن علمی اطلاعات خود را در این دبیرخانه به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، کاربران می‌توانند به اطلاعاتی شامل معرفی انجمن، ساختار، اطلاعات تماس آنها، وظایف و فعالیت‌ها، و غیره دسترسی داشته باشند.
دبیرخانه انجمن های علمی
مرکز مدیریت حوزه های علمیه