اخبار
مقالات


مهدی موعود(عج) در اندیشه و منابع اهل سنّت
در ميان انديشمندان اهل سنّت، بيش از پنجاه كتاب درباره ظهور و قيام «مهدى موعود(عج)»، نوشته شده كه به بيان شخصيت و ويژگى هاى آن حضرت(عج) و علايم ظهور و وقايع و خصوصيات عصر ظهور، مى پردازند.
 ١٠:٢٩ - پنج شنبه ٢ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله
عوامل ایجاد و تقویت صبر از دیدگاه قرآن
توجّه به عواقب ناخوشايند بى صبرى از عوامل صبرپيشگى است. به این معنا که انسان اگر متوجه آثار ناخوشایند بی‌صبری شود می‌تواند صبر خویش را افزایش دهد. خداوند با اشاره به مشکلاتی که برای یونس(ع) در هنگام بی‌صبری با آن مواجه شد نشان می‌دهد که توجه به این امر می‌تواند موجب تقویت صبر در اشخاص شود.
 ٠٩:٥٣ - چهارشنبه ١ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
نفوذی ها از منظر قرآن
منافقین با بزک کردن چهره دشمن و امید بخشی نسبت به حسن نیت دشمنان، وعدهای سریالیِ گشایش اقتصادی به مردم می‌دهند، در صورتی که قرآن به صراحت می‌فرماید: ای پیامبر مشرکانِ یهود و نصارا از تو راضی نمی‌شوند تا اینکه پیرو آئین آنها شوی.
 ١٣:٥٠ - سه شنبه ٣٠ آذر ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت؛
نظریه هاى حاکمیت در فقه سیاسى شیعه
براساس مسئله مشروعیت، نظریه هاى حاکمیت را مى توان به نظریه هاى مشروعیت الهى (چهار نظریه اول) و مشروعیّت الهى ـ مردمى (چهار نظریه آخر) تقسیم کرد. در این یادداشت به این موارد پرداخته شده است.
 ١٣:١٥ - سه شنبه ٣٠ آذر ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
«وحدت اسلامی» از «حرف» تــــــا «عمل»؛
ملزومات وحدت اسلامی از دیدگاه علامه کاشف الغطاء
او تنها از «ضرورت وحدت اسلامی» سخن نگفت و در این زمینه به سخنرانی و مقاله نویسی اکتفا نکرد، بلکه برای تحقق این آرمان بلند راه کارهایی نیز ارائه نمود. او به جدّ به وحدت امت اسلامی اعتقاد داشت و معتقد بود که وحدت مسلمانان ملزوماتی هم دارد.
 ٠٨:١٤ - يکشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 صفحه بعدی >>