اخبار
مقالات


یادداشت روز:
سیری در گفتمان «صیانت از محیط زیست» از منظر آیت الله العظمی مکارم شیرازی
محیط زیست؛ امانتی الهی برای آیندگان در جوامع بشری/حفاظت از محيط زيست در منظومه ي معرفتي اسلام/جایگاه صیانت از محیط زیست در رهیافت های قرآنی/اهمیت حفظ محیط زیست در آموزه های روایی/مبانی فقهی حفاظت از محیط زیست در یک نگاه/عقلانیت و محیط زیست
 ١٥:٤٩ - يکشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت؛
اصول حاکم بر سبک معاشرت با مردم در مکتب اهل‌بیت(ع)
سبک معاشرت اهل‌بیت(ع) با مردم بسیار ظریف و زیباست. آنها نه تنها خود را زیبا از نظر صورت می‌سازند بلکه در زیبایی سیرت نیز می‌کوشند. خوش‌رویی و شوخ‌طبعی، رعایت حال زیردستان و دوری از جفاکاری در حق دیگران نمونه کوچکی از آن است که باید به عنوان هنجار اجتماعی ترویج شود.
 ٠٩:٢٩ - چهارشنبه ١١ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله العظمی سبحانی تبیین کردند؛
مصادیق نه گانه نیاز فقیه به علم کلام
عقل حکم مي ‌کند تکليف بلابيان، قبيح است. اين برائت عقلي است. اما اين‌ که اين حکم عقل در کجا امضا شده است، بحثي کلامي است.
 ١٥:٤٣ - شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
اندر حکایت رویکرد انقلابی؛
انقلابی شدن حوزه های علمیه، از استعلا تا انزوا
حوزه‌های علمیه به عنوان پیشگامان انقلاب اسلامی که اصلی‌ترین نقش در برانگیختن مردم در مبارزه علیه استکبار جهانی و طاغوت را بر عهده دارند وظیفه دارند تا پس از پیروزی انقلاب اسلامی با فعالیت‌های منظم و مستمر روحیه انقلابی‌گری طلاب و روحانیون را بالا برده و در راستای گسترش آرمان‌های انقلاب قدم بردارند.
 ١٨:٢١ - چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت ایام فاطمیه
عفاف و حجاب؛ جهاد کبیر و اکبر
زن مسلمان افزون برحضور درجبهه جهاد اکبر درجبهه دیگری به نام جهاد کبیر هم حضورفعال دارد؛ یعنی بارعایت موازین وقوانین شریعت پیامبرفرهنگ‌سازی و فضاسازی دینی رارقم می‌زند.
 ١٨:١٧ - چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>