اخبار
مقالات


مقاله؛
واکاوی مبانی سبک زندگی اسلامی در صحیفه سجادیه
بخش مهمی از آموزه‌های امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه در رابطه با بعد اجتماعی انسان است؛ زیرا هنر دین‌داری در روابط اجتماعی، پایبندی به ارزش‌ها در تعاملات با دیگران و در روابط و برخوردهای طرفین خود را نشان می‌دهد.
 ١٧:٥٣ - چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت :
واکاوی ابعاد مظلومیت حضرت زهرا (س) از منظر آیت الله العظمی مکارم شیرازی
حق نشناسان در زمان كوتاهى بعد از رحلت پيامبر چه مصائبى بر حضرت فاطمه زهرا صلی الله علیه وآله وسلّم وارد كردند، مصائبى كه على عليه السلام را كه كوه شكيبايى و استقامت بود به لرزه درآورد .
 ١٤:٣٠ - دوشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
سالروز شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا تسلیت باد
منزلت و جایگاه رفیع حضرت زهرا علیهاالسلام در نزد حضرت علی علیه السلام نشانگر اوج شخصیت زن در نگاه اوست، یك زن می‌تواند چنان بالا رود كه مایه مباهات و افتخار امام (علیه السلام) گردد. اگرچه بیان عظمت مقام حضرت فاطمه علیهاالسلام در نزد حضرت علی علیه السلام خود تحقیق مستقلی می‌طلبد لكن در اینجا فهرست‌وار، به ذكر پاره‌ای از موارد، پرداخته شده تا بیانگر اوج مقام و مرتبه زن در نگرش حضرت باشد.
 ١٠:١٣ - شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
عدالت در اندیشه‌ مقام معظم رهبری؛
عدالت در تار و پود عقلانیت و معنویت
تحقق عدالت یعنی تحقق الگوی کارآمدی انقلاب اسلامی و این همان معنای اصیل و حقیقی صدور اسلام است که دشمنان همواره با آن مخالف و معارض هستند. با این منطق، مبارزه دائمی و همیشگی خواهد بود.
 ١١:٠٦ - پنج شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
بایسته‌های حوزه انقلابی تحول‌گرا؛
مدیریت فرهنگی در حوزه علمیه؛ از آنچه هست تا آنچه باید
یکی از آسیب‌های فعالیت فرهنگی به‌ ویژه در حوزه فرهنگ دینی، کم‌توجهی به مقوله مخاطب‌شناسی است، این موضوع کمترین و البته مهم‌ترین ابزاری است که می‌تواند مبلّغان و فعالان فرهنگی را به سمت ارائه برنامه‌های کارساز فرهنگی بکشاند.
 ١١:٠٠ - پنج شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>