اخبار
مقالات


آسیب‌‌­شناسی سیاسی جهان اسلام؛
دلائل ناتوانی مسلمین از نقش‌ آفرینی‌های بین المللی
وجود اختلافات مرزی و سرزمینی از عوامل مهم واگرایی و عدم اتحاد‌ جهان‌ اسلام به شمار می‌رود؛ به ویژه هـنگامی کـه ایـن اختلافات رنگ و بوی ایدئولوژیک و سـیاسی بـه خـود بگیرد.
 ٠٩:٣٦ - يکشنبه ٢٦ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله؛
مبانی سبک زندگی اسلامی در صحیفه سجادیه
در شرایط سخت و سنگین آن دوران برای امام سجاد‌(ع) زمینه کار سیاسی و فعالیت اجتماعی مستقیم و شفاف وجود نداشت؛ از این‌رو حضرت رویکرد فرهنگی ویژه‌ای را برگزیدند و از این راه به تربیت نسل متفکر و ژرف‌نگر و خداباور و معاد باور دست یازیدند.
 ٠٨:٣٠ - شنبه ٢٥ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله؛
امام خمینی و ارتقاء جایگاه فقه حکومتی
بی تردید فقه صرفا به امور فردی مکلفان اختصاص ندارد؛ بلکه مبانی و اصول ثابت فقه، مفید جایگاه حکومتی فقه در راستای اداره مطلوب جامعه به‌سوی سعادت مادّی و معنوی است که از سوی برخی فقیهانی چون امام(ره) نیز به طور خاص مدِّ نظر قرار گرفته است.
 ٠٧:٢٥ - پنج شنبه ٢٣ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
نقدی بر فرهنگ سازی نادرست اقتصادی؛
انتحار فرهنگی برنامه خندوانه با پرتاب صد میلیون امتیازی
از زاویه نگاه تحلیلگران حوزه فرهنگ اقتصادی، نمایش پرتابی صد میلیون امتیازی را نباید پرتاب عادی توپ یا تفریحی ساده برای جذب مخاطب و شاد کردن او تلقی کرد، این اقدام، نوعی انتحار فرهنگی بود که ناخواسته فرهنگ دیرینه کسب روزی از محل کار و تلاش و نه شانس را نشانه گرفته بود.
 ٠٨:٢٤ - چهارشنبه ٢٢ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
جهان اسلام و ظرفیت‌­هایش؛
مروری بر توانایی­‌های جهان اسلام برای غلبه بر جبهه کفر
در این یادداشت قصد داریم مروری بر ظرفیت­‌های جهان اسلام داشته باشیم تا اعتبار این سخن عیان شود که جهان اسلام از جهت ظرفیت­‌های عینیت­‌آوری تمدن نوین اسلامی و دست­یابی به قدرت بین­‌المللی از گذشته تاریخی و تمدنی خود غنی­‌تر است.
 ١٠:١٩ - دوشنبه ٢٠ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 صفحه بعدی >>