اخبار
مقالات


عضو انجمن کلام اسلامی حوزه؛
فقه ما وابسته به کلامی است که بحران زده است
محمد تقی سبحانی: فقه ما وابسته به کلام است و کلام ما دچار بحران است تا کلام یعنی الهیات جامعه قرآنی، در مدرسه اهل بیت، تفسیر و بازتفسیر نشود، نمی‌تواند فقهی با‌هاضمۀ یک فقه نظام‌مند تولید کند.
 ١٣:٢٧ - پنج شنبه ١٦ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
استاد علی‌اکبر رشاد؛
بررسی ساختارهای اصولی پیشین با تأکید بر ساختار شیخ انصاری
باید گفت پس از شیخ نوعی امتناع معرفتی و عقیم شدن در بعضی از ابواب اصول، رخ داده است؛ مانند همان اتفاقی که پس از صدرالمتألهین در فلسفه روی داد. اگرچه بزرگانی مانند آخوند خراسانی، محقق اصفهانی و شهید صدر طی عمر پربرکتشان در حوزه علم اصول منشأ آثار بسیار مهمی شده‌اند، قله شیخ آن‌چنان بلند است که هر کوهنوردی نمی‌تواند به آن دست پیدا یابد.
 ١٣:٢٢ - پنج شنبه ١٦ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
ازدواج زودهنگام، بنای مقدس
خداوند که خالق انسان است خود طبیعت انسان را می‌شناسد و لوازم مادی ازدواج را که بلوغ جسمی است در سنین معینی مهیا ساخته است و انسان بالغ به لحاظ جسم، گرچه به لحاظ عقل بالغ نباشد، حق ازدواج دارد حتی اگر لازم باشد که به دلیل عدم بلوغ فکری از ولی خود اذن بگیرد.
 ١٠:٠٣ - پنج شنبه ١٦ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت الاسلام خدامراد سلیمیان؛
کرامت انسانی؛ هدف سیاسی امام مهدی(عج)
مهم ترين دغدغة انسان ها در آستانه قيام جهاني حضرت مهدي عليه‌ السلام از بين‌رفتن ارزش هاي الهي ـ انساني و جايگزيني زشتي ها، ستم ها، جنگ ها و افزون‌خواهی به جاي آن است.
 ٠٩:١٣ - دوشنبه ١٣ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله؛
مؤلفه‌های توسعۀ پایدار در نظام اقتصادی اسلام
پیامدهای منفی صنعتی‌شدن و توسعه‌یافتگی که نتیجۀ تبلیغ و ترویج مصرف‌گرایی و تکاثرطلبی در دامان نظریه‌های سکولار بوده است، استمرار رشد و توسعه را به خطر انداخته و بخش‌های قابل توجهی از مردم را از آثار مثبت آن یعنی رفاه و برخورداری از مواهب الهی محروم کرده است.
 ١٠:٣٦ - پنج شنبه ٩ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 صفحه بعدی >>