اخبار
مقالات


محمدجواد توکلی عنوان کرد:
چهار آسیب برنامه ششم توسعه از منظر اقتصاد مقاومتی
عضو انجمن اقتصاد اسلامی حوزه، اظهار کرد: بی‌توجهی به کاهش باروری در کشور، تبدیل بدهی‌های دولت، خصوصی‌سازی آموزش و پرورش و بی‌توجهی به اصلاح فرهنگ اقتصادی، مهم‌ترین چالش‌های برنامه ششم توسعه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی هستند.
 ٠٩:٥٠ - چهارشنبه ٨ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله
محیط زیست از منظر دین و اقتصاد
ادیان و مکاتب الاهی در کنار توجّه به مسائل معنوی و روحی، انسان را به احترام به موجودات پیرامون خود و نیز پاکیزگی محیط اطرافش ترغیب کرده، و اصول‌ و ضوابطی‌ را به منظور حفاظت از محیط زیست مقرر داشته‌اند که برخلاف نگاه غربی اولویت را با حفاظت از محیط زیست در برابر توسعه اقتصادی قرار داده است.
 ٠٨:٢١ - سه شنبه ٧ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش عیسی مسیح(ع) در دولت امام زمان(عج)
بنابر دیدگاه شیعه اصل بازگشت عیسی مسیح(ع) پذیرفته شده است؛ اما منجی واقعی یک تن بیشتر نیست و آن کسی نیست جز حضرت مهدی(عج). عیسی مسیح(ع) کار ناتمام خود را تحت ولایت و امامت آن حضرت(عج) پی خواهد گرفت...
 ٠٨:١٣ - سه شنبه ٧ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
عضو انجمن معرفت شناسی حوزه؛
نقد دیدگاه رویاانگاری وحی
وحی به قول نشانه شناسان در تفکر اسلامی یک دال مرکزی است. وحی نشانه‌ای است که همه نشانه‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، یا به قول معناشناسان یک کلمه کانونی است؛ کلمه‌ای که تمام کلمات قرآن به نحوی با آن ارتباط برقرار می‌کند. این مفهوم به این شکل در هیچ کدام از ادیان نیامده است.
 ٠٨:٣٠ - شنبه ٤ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت؛
چیستی علوم انسانی متعالی
اگر نهال علم بر اساس کلمه طیبه الله رویید و به شجره طیبه تبدیل شد، در آن صورت علوم انسانی متعالی خواهیم داشت که نویدبخش حیات طیبه و تمدن متعالی اسلام خواهد بود.
 ١٠:٣٣ - پنج شنبه ٢ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 صفحه بعدی >>